En Zengin 5 NFT Koleksiyoncu

0

NFT tarihine bir göz atmaya yardımcı olacak en zengin NFT koleksiyoncularını tanıtmaya başlamadan önce. Daha sonra Mayıs 2014’te Kevin McCoy, pikselli bir görüntü olan ilk takas edilemez tokeni “Quantum”u geliştirdi. NFT pazarı sanatçılara ademi merkeziyetçilik, telif hakkı ve sanatın izlenebilirliği gibi birçok avantaj sağladığı için NFT’leri ilk destekleyenler sanatçılardı. Ayrıca, dünyadaki dijitalleştirilebilen hemen hemen her şeyin bir NFT olabileceği ortaya çıktı. Ancak, benzersiz NFT fikirleri buna göre daha değerliydi.

Çok hızlı bir şekilde, yatırımcılar NFT pazarına ilgi gösterdiler ve piyasaya büyük miktarda para aktı, bu sadece sanatçıları değil aynı zamanda müzisyenleri, şarkıcıları ve diğer ünlüleri de piyasaya katılmaya ve yararlanmaya motive etti. Non-Fungible ve Atelier BNP Paribas’ın raporuna göre 2021’de 90.000’in üzerinde aktif NFT alıcısı vardı. Bu nedenle pazarın tavan payı milyonlarca dolar oldu.

Daha fazla mesaj

Piyasaya daha fazla yatırımcı çekmeye yardımcı olan diğer bir özellik ise NFT’lerin tahsil edilebilirliğidir. Toplanabilirlik, fiyatların daha hızlı büyümesini sağlar ve diğer yatırımcıları bir NFT koleksiyonu için ödeme yapmaya motive eder. En pahalı NFT koleksiyonlarından bazıları CryptoPunks, Pepe ve CryptoKitties’dir. Basit bir arama ile, bu tür NFT’lerin ilk satışlarından bu yana fiyatlarındaki keskin artışı fark edebilirsiniz. Bu nedenle, Beeple’ın ilk tweet’ine veya sanatına yatırımcıların ne kadar harcadığını görmek şaşırtıcı değil.

Kimler NFT satın alabilir?

Ethereum mevduatı ile ücretlendirilen bir dijital cüzdan sahibi olan herkes. NFT’lerin akıllı sözleşmelerine göre, bir NFT satın alan herkes, blok zincirindeki kaçırılmayacak veya değiştirilemeyecek benzersiz jetonun haklarını kazanır. Ancak, daha başarılı yatırımcılar, NFT dünyasındaki en nadir fikirlere para harcıyor gibi görünüyor.

En ünlü ve En zengin NFT koleksiyoncularının listesi (Şubat 2022):

  1. Eric Young
  2. Whale Shark
  3. Justin Sun
  4. Pablo Rodriguez-Fraile
  5. Metakovan

Aşağıda, dünyadaki en zengin ve en ünlü NFT koleksiyoncularının bir listesini sunuyoruz.

1. Eric Young, İlk En Zengin NFT Koleksiyoncusu

Eric Young Zengin NFT Koleksiyoncusu
En Zengin NFT Koleksiyoncusu

Young, 2015 yılında ilk Bitcoin’ini satın alarak kripto piyasasına girdi ve ardından dijital sanatçı Trevor Jones tarafından Picasso’nun Boğa adlı bir animasyonunu görünce NFT’lerle ilgilenmeye başladı. O zamandan beri yetenekli sanatçıları aramaya başladı ve yaklaşık 1 milyon dolarlık bir yatırım olan 350 NFT’nin satın alınmasına kadar kayıt yaptı. Sanatçı Pak tarafından tek bir gri piksel olan “The Pixel”i 1,36 milyon dolara satın aldıktan sonra Young, daha geniş NFT topluluğu tarafından tanındı. Young, fiziksel bileşenli parçalar içeren koleksiyona gösterdiği ilgiyle de tanınıyor. “CryptoMother”, Young’ın sahip olduğu ve hem fiziksel hem de dijital özelliklere sahip bir NFT’dir.

2. Whale Shark

WhaleShark, sözde anonim en zengin NFT koleksiyoncusudur. Bu tanınmış İngiliz koleksiyoncu Hong Kong’da yaşıyor ve 2012’de Bitcoin’e yatırım yapmaya başladı. 2015’te Ether’e geçti. Crypto Art dünyasındaki ilk yatırımı, yaklaşık 210.000 NFT’yi içeren pahalı koleksiyonunu oluşturmaya başladığı 2019 yılına kadar uzanıyor. 2021.

WhaleShark, NBA’in En İyi Atışlarının sertifikalı NFT video kliplerini içeren dijital arşiv olan $ Whale Vault’un tanınmış sahibidir. Tahminlere göre, koleksiyonunun tamamı şimdi 53 milyon dolara kadar değerde.

Hayatın yavaş yavaş fiziksel aşamadan dijitale geçtiğine inanıyor. Ayrıca, “NFT’lerin patlamaya başlamasının ana nedeni, insanların bunun sadece doğal bir evrim olduğunu anlamaya başlamasıdır” diye ekliyor. Dijital koleksiyonları gelecek için bir değer deposu olarak görüyor.

3. Justin Sun

Justin Sun Rich NFT Koleksiyoncusu GameStop'ta Milyonlarca Yatırım Yapan Meme Üzerine Bahis Yapıyor
en-zengin-nft-koleksiyoncusu-2

Justin Sun, uzun zamandır en ünlü kripto para yatırımcılarından biridir. Kripto para platformu Tron’un kurucusu ve BitTorrent’in CEO’sudur. Sanat eserini satın alma zorluğuyla tanındı Her gün: ilk 5000 gün Christie’nin müzayede evinde dijital sanatçı Beeple tarafından. Ancak, sadece 20 saniyelik yenilgisiyle sona erdi.

Christie’s çalışanlarının temasa geçtiği güneş koleksiyoncusu, iki fiziksel sanat eseri yerine %100 satın almaya karar verdi: Picasso’nun Femme nue couchée au collier (Marie-Thérese) tablosunu 20 milyon dolara ve Andy Warhol’un Üç Otoportresini 2 milyon dolar.

Sun, NFT dünyasına büyük ilgi gösterdiğinden, dünyanın en iyi sanatçılarını NFTize etme misyonuyla JUST NFT Fund’ı kurdu. Blockchain’de kayıtlı bir sanat eseri koleksiyonu oluşturmayı hedefliyor. Şimdiye kadar Andy Warhol ve Picasso’nun tablolarını satın aldı. Picasso’dan Giacometti’ye kadar 100 milyon dolardan fazla NFT ve geleneksel sanat topladı.

4. Pablo Rodriguez-Kırılgan

Pablo Rodriguez-Fraile Zengin NFT Toplayıcı
rodriguez-en-zengin-nft-koleksiyoncuları

Rodriguez, 2017 yılında bir NFT koleksiyoncusu olarak başladı. Beeple’ın “CROSSROADS”ını 67.000 dolara satın alarak ve birkaç ay sonra onu 6.6 milyon dolara satarak tanındı. Koleksiyonu 2.000’den fazla NFT içeriyor ve Beeple, 400 parça ve Pak, 70 parça gibi en iyi kripto sanatçılarından oluşuyor. Koleksiyonundan bazı NFT’ler, Nifty Gateway platformundaki profilde görüntülenebilir.

5. Metakovan

Metakovan Zengin NFT Toplayıcı
zengin-nft-koleksiyoncusu

Bir sonraki en zengin NFT koleksiyoncusu Singapurlu MetaKovan’dır (Vignesh Sundaresan). Bir programcı, birkaç kripto şirketinin kurucusu ve blok zinciri projelerinde ana yatırımcıdır. Ayrıca, şimdiye kadar satılan en pahalı NFT sanat eseri olan Beeple’ın “Everydays: The First 5000 Days”i 69 milyon dolara satın almasıyla tanındı. MetaKovan’ın koleksiyonunda Beeple’ın başka eserleri de var, yaklaşık 20 eser 2,2 milyon dolardan fazla bir fiyata satın alındı.

NFT’ler sizi zengin edebilir mi?

NFT’lerin sizi zengin edip edemeyeceğini görmek için önce NFT’yi neyin değerli kıldığını bilmelisiniz. Normal bir pazarda olduğu gibi, tüketici ilgisi bir NFT’nin değerini yönlendirir. NFT’lerin çekici özellikleri göz önüne alındığında, alıcılar bir dijital sanat eserinin nadirliği ile oldukça meşgul görünüyorlar. Bir eşya ne kadar nadir ise o kadar değerlidir. Bu nedenle, yatırımınızın geleceği olduğunuzdan emin olmak için nadir NFT’ler satın almayı planlayın.

Ayrıca, NFT dünyasındaki başarılı yatırımcılar, tanınmış yaratıcıların dijital sanat eserlerini ararlar. İstatistikler, Larva Labs ve Dapper Labs gibi ünlü yaratıcılar tarafından geliştirildikleri için CryptoPunks, CryptoKitties ve diğer birçok koleksiyon gibi varlıkların değerinde keskin bir artış olduğunu gösteriyor. Bu tür grupların benzersiz fikirler ürettiği bilinmektedir. Ve daha önce de belirtildiği gibi, benzersizlik ve nadirlik, NFT dünyasında kazanan faktörlerdir.

Son olarak, yatırımcılara, gelecek çalışmaları hakkında bilgi edinmek için en sevdikleri sanatçıları Twitter, Discords ve Instagram üzerinden çevrimiçi olarak takip etmeleri önerilir. Erken yatırımlar her zaman sahiplerine daha fazla kazanç sağlar! En zengin 5 NFT Koleksiyoncusu listesinde görüşmek dileğiyle.

Bu haberimizi de okuyun: Ubisoft Metaverse’i Oyunun Bir Sonraki Bölümü Olarak Görüyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.