EOS Coin Nedir? EOS Coin Geleceği ve EOS Coin Yorumları

0

Ethereum’un rakiplerinden biri olan ve Ethereum katili diye adlandırılan EOS coin nedir? EOS coin geleceği neyi hedeflemektedir? EOS coin yorumlarına göre EOS coin fiyat tahminleri ne olacak? Nftyorum.com olarak bu bilgileri sizler için hazırladık.

EOS Coin Nedir?

EOS, iş uygulamalarını barındırma ya da geliştirme yapabildiğiniz, blok zincir tabanlı, merkezi olmayan bir işletim sistemidir. EOS coin ise EOS.IO ağının yerel para birimidir.

EOS yapı olarak Ethereum’a oldukça benzemektedir. Ethereum gibi akıllı bir sözleşme sistemi görevi görür fakat Ethereum’a göre artıları ve eksileri vardır.

Block.one şirketi tarafından 2018 yılında kurulmuştur. EOS coin kurucuları, Dan Larimer ve Brendan Bloomer’dir. İlk piyasaya sürüldüğünde yaklaşık olarak 4 milyar dolar toplamayı başarmıştır. Geçmişten günümüze kadar en fazla para toparlamayı başaran ICO’dur. Arkasından gelen Telegram, EOS’un topladığı fiyatın yarısına dahi ulaşamamıştır.

eos-coin-nedir
eos-coin-nedir

EOS coin’in en büyük rakibinin Ethereum olduğunu belirtmiştik. EOS coin ile Ethereum arasındaki en büyük fark hızdır. Ethereum ağının betiği saniyede 15 işlem gerçekleştirebilmektedir. EOS coin projesinin hedefi ise hiç bir ücret ödemeden saniyede milyonlarca işlem gerçekleştirebilmektir.

EOS coin’in çalışma şeklide Ethereum’dan farklıdır. Ethereum, tamamen merkezi olmayan bir yönetim biçimini deskteler. EOS coin’in yönetimi ise her gün topluluk tarafından oylanan 21 kişilik bir ekip tarafından kontrolü sağlanmaktadır.

EOS coin arzının %1 lik bir dilimi senenin sonunda blok doğrulayıcılarına gönderilir. Böylelikle sene içerisinde gösterilen performans, ödüllendirilmiş olur.

21 kişilik günlük ekibi sayesinde işlem hızı, muazzam derecede hızlıdır. EOS’un, blok doğrularına ödediği ücret sayesinde işlem ücreti alınmaz.

EOS Coin Geleceği

EOS coin geleceği günümüzde hala şüpheyle yaklaşılan bir konudur. Fakat buna rağmen EOS coinin popülerliği, birçok şirketin Ethereum tarafından artılarını kullanmak için geçiş yapmasını sağladı. EOISIO da ki işlemlerin ücretsiz oluşu, madencilik yapılamıyor olması, bant genişliği ve depolama alanı takası gibi özellikler EOS’un en kuvvetli yönüdür.

EOS’un üzerine inşa edildiği sonsuz ölçeklendirme politikası da oldukça önemlidir. Başka bir deyişle ağ ne kadar büyürse büyüsün işlem hızında bir değişim olmaz.

Ethereum ağına yapılmış olan DAO saldırıları yine blok doğrulayıcıları tarafından engellenebilir. Böyle bir saldırı ile karşılaşmaları durumunda blok doğrulayıcıları, problem giderilene kadar uygulamaları pasif hale çekebilir.

DPOS sistemini kullanıyor olması sebebiyle güvenilirliği fazladır. EOS coini, Galaxy Digital Assets – Galaxy ve Fin Lab – Fin Lab gibi dev şirketlerin kullandığını belirtelim.

Daha fazla mesaj

EOS coin özelliklerinden bahsettikten sonra EOS coin geleceği hakkında konuşmanın zamanı geldi. EOS coin, geçen yıl ciddi bir artış ivmesi yakalayarak 14 dolar seviyesine gelmeyi başarabilmişti. Fakat 14 dolar seviyeleri EOS coin için hiç olumlu bir iz bırakmadı. 14 dolar seviyesinden sonra sürekli düşüş eğilimi göstermeye başladı.

Yaşadığı sert düşüşler 2022 yılına kadar devam etti. EOS coin şuan piyasada 2.5 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Fakat son birkaç aydır net düşüş eğrisini kırmaya başladı ve hafif dalgalanmalar yaşıyor. Yakın zamanda yukarı doğru bir ivme kazanması muhtemelen görünüyor.

EOS coin için yatırım yapmayı düşünüyorsanız uzun vadeli yatırımdan daha ziyade kısa dönem dalgalanmalarından faydalanmak daha akıllıca bir yaklaşım olacaktır.

EOS Coin Yorum

EOS coin yorum ve EOS coin fiyat tahminleri tutarlılık göstermiyor. Birçok alt coinin Ethereum tabanlı olması ve bu yönelimin devam etmesi EOS coin için büyük bir handikap. Ethereum katili olarak adlandırılan EOS coin, uzun dönem yatırımları için avantajlı bir yapıya sahip değil.

EOS coin arz miktarının çok yüksek seviyelerde olması da EOS coin için başka handikaplardan biri. 2022 nin Temmuz ayında en düşük 3.5-4 dolar seviyesinden işlem görüleceği tahmin edilse de çok dengesiz bir yapıya sahip.

Kişisel EOS coin yorumum uzun vadede değerlendirmeye çok uzak bir yapıda olduğu yönünde. Kısa vadede dengesiz artış ve azalış sağladığı için dalgalandırmalardan kazanç sağlayabilirsiniz. Fakat uzun dönemde çok fazla ışık görmüyorum.

EOS Coin Fiyat Tahminleri 2022 – 2030

2022 EOS coin fiyat tahminleri için analizlerin yorumlarına göz atalım.

eos-coin-fiyat-tahminleri
eos-coin-fiyat-tahminleri

EOS coin yapısı itibari ile diğer coinlere nazaran daha ilgi çekicidir. Dalgalanmaları fazla olduğundan dolayı çok yüksek kazanç ve kayıp potansiyeline sahiptir. Bir çok alt coin analisti EOS’un eski patlamasını gerçekleştirebileceğini düşünmektedir.

eos-coin-yorum
eos-coin-yorum

Fakat EOS coin, eski günlerinden oldukça uzakta. Kişisel EOS coin fiyat tahminim EOS coin, ciddi bir artış yakalasa dahi olduğu bölgede sabit kalabileceğini düşünmüyorum. 16-20 dolar seviyeleri EOS coin için hayalden başka bir şey değil.

Daha önce analizini yaptığımız diğer bir alt coin analizine bakabilirsiniz: CHZ coin nedir?

EOS Coin Nereden Alınır?

EOS coin almak isteyen kullanıcılar Binance‘i tercih edebilir. Güvenilir ve rahat bir şekilde Binance üzerinden EOS coin alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.