Epic Games ve Lego, Çocuklara Yönelik Metaverse Oluşturmak İçin İşbirliği Yapıyor

0

Fortnite’ın yapımcıları Epic Games, bir çocuk metaverse inşa etmek için Lego ile işbirliği yaptığını duyurdu. Açıklamalarına göre, firmanın misyonu “metaverse’in geleceğini” tanımlamak ve “çocuklar için güvenli ve eğlenceli hale getirirken aynı zamanda çocukların oynaması için sürükleyici bir dijital ortam sağlamaktır”.

Şu anda Epic Games ve Lego, kesin niyetleri hakkında pek fazla ayrıntı açıklamadı, ancak inşa ettikleri dijital yerin güvenliğini sağlamak için üç ilke belirttiler. Çocukların güvenliği ve esenliği ile mahremiyetleri en önemli öncelikler olacaktır. Ayrıca firmalar hem çocuklara hem de yetişkinlere dijital deneyimlerini kontrol etmelerini sağlayacak araçlar sağlamayı hedefleyecek.

İlişkili: İlk Resmi Maradona NFT Koleksiyonu Açıklandı

Epic CEO’su ve kurucusu Tim Sweeney bir haber açıklamasında şunları söyledi: “Lego Group, bir asırdan fazla süredir yaratıcı oyunlar aracılığıyla çocukların ve yetişkinlerin hayal gücünü ele geçirdi ve eğlenceli, ilgi çekici ve aile dostu bir alan oluşturmak için işbirliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. metaverse’de.”

“Çocuklar dijital ve fiziksel dünyalarda oynamaktan zevk alıyor ve ikisi arasında sorunsuzca hareket ediyor. Dijital deneyimler yoluyla yaratıcılık, işbirliği ve iletişim gibi yaşam boyu sürecek becerileri geliştirmeleri için büyük bir potansiyel olduğuna inanıyoruz. Ancak onları güvenli, ilham verici ve herkes için faydalı hale getirme sorumluluğumuz var,” dedi Lego CEO’su Niels B Christiansen.

Sweeney’e göre metaverse, kullanıcıların oyun oynayabileceği (Fortnite gibi) ve Netflix filmlerini birlikte izleyebileceği bir “çevrimiçi oyun alanı”. Epic’e göre, esenliklerini, güvenliklerini veya mahremiyetlerini riske atmadan “gençleri kendine güvenen yaratıcılar olmaları için güçlendirecek” “aile dostu” bir dijital deneyim üzerinde çalışıyorlar.

Ayrıca bu yeni sanal ortamın nasıl ortaya çıkacağı veya ne zaman tanıtılacağı konusunda ne kurumlara ne de kamuoyuna bilgi verilmedi.

NFTYORUM.COM ‘ da en güncel NFT haberlerini bulabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.