Ukrayna’daki savaş nedeniyle Ethereum fiyatı dalgalandı

0

Ethereum fiyatı, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline yanıt olarak son günlerde önemli ölçüde değişti ve kripto para birimi ve borsalarda büyük oynaklığa neden oldu.

Çarşamba günü, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Ukrayna’ya asker gönderdiğinde, Ethereum hemen 2.400 doların altına düştü. O zamandan beri, kripto para birimi dalgalandı. Pazartesi sabahı, Ethereum hafta sonu boyunca yaklaşık 2.600 doların üzerinde seyrederek 2.800 doların üzerine çıktı. Cuma günü, 2.600 dolara ulaştı. Bitcoin de dolar gibi benzer bir yol izledi.

Mart 2020’den bu yana borsa için en kötü ay olan artan enflasyonist baskılar ve Federal Rezerv’in bir sonraki toplantısında enflasyonla mücadele etmek için Mart ayında faiz oranlarını yükseltmeye başlayacağına dair sinyaller, Ethereum oynaklığındaki artışa katkıda bulunuyor. Hükümet yetkilileri, hükümet tarafından verilen bir dijital para birimi oluşturma olasılığının yanı sıra daha fazla kripto yasası olasılığına ilgi gösterdi. Son zamanlarda, bitcoin’in fiyatı benzer bir aşağı yönlü yön izledi.

Ethereum’un fiyatı, haftanın başından beri jeton başına 2.500 ila 3.000 dolar arasında dalgalandı. Aşağıdaki grafik, Ethereum’un mevcut fiyatının önceki günlük en yüksek seviyesiyle nasıl karşılaştırıldığını göstermektedir:

Yorumculara göre kripto para piyasası, şiddetin artan öngörülemezliğini yansıtıyor. Kripto para piyasasının borsa ile senkronizasyonu, daha fazla kamu kullanımı ve son fiyat düşüşleri gibi çok sayıda ek değişkenin, kripto para birimi fiyatlandırmasının mevcut durumuna katkıda bulunduğu düşünülmektedir.

Ethereum’un fiyatı, Ocak ayında 2.200 doların altına düşerek, Temmuz 2021’den bu yana en düşük seviye olan yıla zor bir başlangıç ​​yaptı.

Son düşüşüne rağmen, Ethereum 2021’e kadar güçlü bir performans sergilemeye devam ediyor. Ethereum, 10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.850$’a ulaştı. Kripto para birimi, ayın sonucuna doğru yön değiştirene kadar Aralık ayına kadar bu seviyeyi korudu. Ethereum geç bir düşüş görse de yılı başladığı noktadan çok daha yüksek bir seviyede bitirdi: Ethereum’un fiyatı Ocak 2021’de 1.000 doların biraz üzerine çıktı.

NFTYORUM.COM üzerinden ETHEREUM haberlerini takip edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.