Etherscan ve CoinGecko’dan Eşzamanlı Güvenlik Uyarıları

0

Aynı zamanda, Etherscan ve CoinGecko, platformlarında devam eden bir kimlik avı saldırısına ilişkin uyarılar yayınladı.

Birçok müşteri, onları web sitesinde kripto cüzdanlarına katılmaya zorlayan garip MetaMask açılır pencereleri gözlemlediğinde, kuruluşlar bir soruşturma başlattı. Sonunda kimlik avı çabaları hakkında bazı bilgiler sağladılar.

Sağlanan bilgilere göre saldırı, MetaMask cüzdanlarının web sitelerine bağlanmasını talep ederek kullanıcıların fonlarına erişmeye çalışıyor.

Etherescan ayrıca, saldırganların üçüncü taraf entegrasyonları aracılığıyla kimlik avı pop-up’ları görüntüleyebildiğini belirtti ve kripto yatırımcılarını MetaMask aracılığıyla alınan herhangi bir işlem talebini onaylamamaya çağırdı.

Saldırının altında yatan kaynağı belirlemek için kripto Twitter topluluğunun bir üyesi olan @Noedel19, devam eden kimlik avı saldırılarını CoinZilla’nın hacklenmesi, bir pazarlama ve reklam firması. Twitter kullanıcısına göre, CoinZilla Ads ile iletişim kuran herhangi bir web sitesi ele geçirildi.

Coinzilla, hizmetlerinin hacklenmesiyle ilgili henüz resmi bir yorum yayınlamadı. @Noedel19 ise CoinZilla reklam entegrasyonuna sahip tüm firmaların hala benzer saldırılara maruz kaldığını düşünüyor.

Bir önlem olarak Etherscan, web sitesinde savunmasız üçüncü taraf entegrasyonunu devre dışı bıraktı.

Şirket, bir tweet’te, “Güvenlik Uyarısı: CoinGecko web sitesindeyseniz ve Metamask’ınız bu siteye bağlanmanızı istiyorsa, bu bir ALDATMACADIR” dedi. Bağlantılı değil. Sorunun kökenini araştırıyoruz.”

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.