COMP ve EverGrow Coin İle Kripto Pasif Geliri Elde Etmek

0

EverGrow coin ve Compound, yeni yatırımcıların kolayca anlayabileceği şekilde kripto pasif geliri elde etmek için yol haritaları sunar.

Merkezi olmayan finans (DeFi) dünyası Mart 2022’de bir darbe aldı. Genellikle DeFi’nin Babası veya Mimarı olarak adlandırılan Andre Cronje, uzaydan ayrıldığını ve Yearn Finance ve Keep3r dahil olmak üzere 25 başvurunun iptal edildiğini duyurdu.

Özellikle Yearn Finance, çok fazla karmaşıklık olmadan kriptodan pasif gelir elde etmek isteyen yatırımcılar için bir darbedir. DeFi hizmeti, verim çiftçiliği gibi kripto mekanizmalarına kolay erişimi kolaylaştırdı. Yearn Finance’in arkasında Cronje olmadan, daha yeni projelerin kripto pasif gelir oyununu değiştirme şansı var.

Bu projelerden ikisi EverGrow Coin ve Compound. Her ikisi de pasif gelir elde etmek için ve yeni yatırımcıların kolayca anlayabileceği şekilde yol haritaları sunar. Bu makalede, Compound’un ödünç verme ve ödünç alma hizmetlerini nasıl kullandığını ve EverGrow Coin’in bu hedefe ulaşmak için karları nasıl dağıttığını ve ödülleri nasıl ödediğini inceleyeceğiz.

EverGrow Coin (EGC) nedir?

EverGrow Coin pasif gelir için 1 numaralı kripto olma hedefiyle geçen yıl Eylül ayında piyasaya sürüldü. DeFi’ye yaptığı ilk yenilik, EGC işlemlerinden alınan bir vergi ile finanse edilen günlük stablecoin ödüllerini ödemek oldu. Pek çok ödül projesi yatırımcılara yerel bir jetonla ödeme yaparken, EverGrow Coin bugüne kadar ABD Dolarına 1’e 1 sabitlenmiş Binance USD’de 35 milyon doların üzerinde ödeme yaptı.

Daha sonra EverGrow Coin, kâr elde etmek için tasarlanmış bir dizi uygulama sunmaya başladı. Bunlardan ikisi Mart 2022’de düşecek – biri kripto ile entegre bir içerik abonelik hizmeti olan Crator ve diğeri teminat olarak dijital varlıklara karşı borçlanmaya izin veren bir NFT pazarı. İkisi de kendi alanlarında çığır açıyor.

Bir yatırım uzmanı olan EverGrow Coin başkanı Sam Kelly, piyasa düştüğünde bile ‘pozitif hacim’ oluşturan bir ekosistem oluşturmanın arkasındaki fikri açıkladı. Kâr, yatırımcılar için %100 BUSD ödülleri olarak yeniden dağıtılacak veya EverGrow Coin’i satın almak ve fiyatları yükseltmek için yanan bir cüzdana göndermek için kullanılacak. İkinci satın alımlar hala %8 vergi içerecek, bu nedenle yatırımcılar hala madeni para yakmalarından elde edilen getirileri görüyorlar.

Daha fazla mesaj
Bileşik (COMP) nedir?

Bileşik, kriptodan pasif gelir elde etme şansı sunan başka bir DeFi projesidir. Bileşik, ödül kazanmak yerine mevduatlarınızdan faiz kazanmanızı sağlar – şu anda %3,3 APY’ye kadar.

App kripto cüzdanınıza bağlanır ve Dai, Ether, Tether, Aave veya Compound gibi çeşitli havuzlar sunar. Yatırmayı seçtiğiniz jetonlar, kazandığınız APY’yi belirleyecektir.

Bileşik havuza jeton yatırdığınızda karşılığında cToken alırsınız. Daha sonra temel varlıklarınızı çekmek için bu belirteçleri kullanacaksınız. Zamanla, cToken’larınızın değeri artar, yani başlangıçta koyduğunuzdan daha fazla kripto kullanırsınız. Getiriler, diğer Bileşik kullanıcılarına verilen aşırı teminatlı kredilere ödenen faizle finanse edilir.

Compound ile pasif gelirden yararlanmanın en kolay yolu, uygulama içinde anında para yatırmaya izin veren Coinbase Cüzdan gibi arayüzlerdir.

Bileşik’in avantajı, fazla karmaşıklık olmadan, faiz oranlarını müzakere etmek zorunda kalmadan ve izinsiz erişimle faiz kazanma yeteneğidir. Bununla birlikte, yatırımlarınız stabil coinlerde değilse, yine de normal kripto ile aynı fiyat dalgalanması risklerini yaşarsınız.

NFTYORUM.COM da bir çok alt coin hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Evergrow coin ekşi de oldukça popüler bir konudur. Evergrow Coin nedir? Evergrow Coin Hangi borsada? yanıtlamaya çalıştık.

Diğer yazımıza da göz atın: Kripto Dünyasında Yeni Hibrit Yatırım Getirisi DApp Projesinin Tanıtılması

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.