FET COİN NEDİR?

0

Yapay zeka odaklı bir proje olan FET coin nedir? FET coin geleceği hakkında bilgiler nelerdir? FET coin yorum ve analizleri neyi gösteriyor? FET coin alınır mı?

Fetch.ai (FET), merkezi olmayan bir sisteme ve genel erişime açık bir sistem üzerine kurulmuştur. Yapay zeka desteğini arkasına almış ve akıllı alt yapı sağlayan genel eşimi açık (Internet of Things) cihazlarının birbiri ile bağlantı kurabilmesini hedefleyen ve buna olanak sağlayan hem yapay zeka hem de blok zinciri temelli pek çok algoritmayı birbirine bağlayacak sistemleri kurmayı hedefleyen bir alt coindir.

FET COİN NEDİR?

Hem ekonomik faaliyetler hem de insan faaliyetlerin mücadeleci olması açısında pek çok vizyona sahiptir. Diğer bireyler cihazlar ve hizmetleri temsil eden çeşitli özel merkezler ve aracılardan oluşur.

FET coin projesi, yapay Zeka algoritmaları aracılığıyla öğrenir karmaşık sorunlara çözümler bulur ve gelişir. Bu çözümlerin sağlanması ve bağımsız olarak diğer aracılıklarla birlikte çalışabilmesi hedeflenmektedir. Bu sistemin tamamı izin gerektirmeyen bir varoluş üzerine kurulmuştur.

Fet Coin ekibi saniyede milyonlarca işlemi tamamlanmasını sağlayan bir sistem üzerine çalışmaktadır. Bu durumlarda da küresel kullanıma ve sayısız kullanım izin verilmektedir. Toplu öğrenmenin geliştirilebilmesi için “Nesnelerin İnterneti” (IoT) algoritma ve cihazları birbirine bağlamaya başlayan bir platform olarak öne çıkmıştır. İlk olarak 2017 yılında Cambridge İngiltere Merkezi bir ekip tarafından kurulmuştur.

fet-coin-nedir
fet-coin-nedir

Fet coinin patlama yapması beklenen coinler, listesinde olduğunu hatırlatmakta fayda var.

FET COİN GELECEĞİ

Fetch.ai (FET) Toby Simpson, Humayun Sheikh ve Thomas Hain tarafından 2017 yılında kurulmuştur. 2019 yılının Mart ayında lansmanı yapılmıştır. Ocak 2020 de ise Cambridge merkezli bir laboratuvarda yapay zeka çalışmalarına başlandı.

Fet Coin Cambridge’de yer alan bir merkezde faal olarak çalışmalara devam ediyor. Küresel herhangi bir veriye dayalı olan bağlantı, işlem, paylaşım sağlamaktadır. Proje bunların dışında birçok hedef ile daha yola çıkmıştır. Fet Coin kullanım alanları;

  • Enerji ağları başta olmak üzere teknolojik pek çok hattı şebekelere bağlama.
  • Akıllı şehirler üzerinde çalışmak, vatandaşların bu şehirlere uyum sağlamasını hedefleme.
  • Finansal hizmetler ile alakalı ticareti optimize etme.
  • Toplu taşıma ağları.
  • Aracıya dayalı bir ekonomiyi tamamen ortadan kaldırmak.

FET coin geleceği, yıl içerisinde 0.85 dolar seviyelerine gelebileceğini gösteriyor. FET coinin 5 yıl içerisindeki hedefi ise 3 dolar seviyelerine yaklaşabilmek. Aşağıdaki tabloda FET coin geleceği ile ilgili fiyat tahminleri gösterilmektedir.

fet-coin-gelecegi
fet-coin-gelecegi

FET COİN YORUM

FET coin yorum ve analizlere göre Ethereum tabanlı bir alt coin olduğu için beklentiler oldukça yüksektir. Fetch.ai ekosistemine güç veren ve çalışan bir tokendir. Ocak 2022 istatistikleri baz alındığında 188. Sırada yer alıyor. Kripto para birimleri ve çıktıkları tarih baz alındığında Fet Coin için ilgi gören bir token denebilir.

8 Eylül 2021 tarihinde en yüksek rakamlarına ulaştı. 1 Fet Coin 1.19 dolar olarak en yüksek seviyesine ulaştı. 

13 Mart 2020 tarihinde ise tüm zamanların en düşük dip seviyesini gördü. 0.00827 dolar (13 Mart 2020) tarihinden itibaren kademeli ve bir o kadar da istikrarlı çıkışını devam ettirdi. 2022 yılı tahminleri de çıkış potansiyelinin yüksek olduğunu gösteriyor.

FET COİN FİYAT TAHMİNİ

Fet Coin geleceği konusunda pek çok iddia ve ihtimal olsa da yeni bir token sayılmaz. 2017 yılından bu yana piyasada olan Fet Coin güven veren sağlam bir alt yapıya sahip. Bu nedenle geleceğe yatırım yapmak isteyenler için ideal bir tercih olabilir.

Özellikle 2020 yılında yaşadığı düşüş sonrasında belirli bir çıtada kalması ve istikrarlı bir tablo çizmesi de ek bir güven oluşturuyor. 2020 yılında 0,00827 dolar seviyelerini görmüş ancak sonrasında istikrarlı bir yükselme yaşamıştı. 2021 yılından sonra ciddi bir yükselme yapması da başarılı olarak adlandırılabilir.

2017 yılında başlayan bir proje ve 4 yılı geride bırakan bir Fet Coin var. Geride kalan sürede güven veren ve sağlam bir alt yapıya sahip olan alt coin 2022 yılı için umut vaat ediyor.

FET coin fiyat tahmini %100 değer kazanacağı yönünde olduğu için yatırımcısını üzmeyecek gibi duruyor.

FET COİN NEREDEN SATIN ALINIR?

Fet Coin bir çok yatırımcının takip ettiği ve listesinde olan bir Coin, özellikle 2022 yılında patlama yapma ihtimali olan alt coinler listesinde yer alan Fet Coin pek çok borsadan alınabiliyor.

Binance, Coinbase Exchange, KuCoin, Gate.io, Mandala Exchange, Bitrue, ZT, Pionex, Omgfin, CoinW borsalarında uzunca süredir alınabilen Fet Coin Fetch.ai eko sistemine güç veren başarılı bir altcoindir. 2017 yılında çıkan altcoin 2019 yılından itibaren pek çok önemli borsada yer almıştır. Türkiye’nin en büyük borsaları olarak isimlendirilen BTCTURK ve Paribu da şuan için Fet Coin almak mümkün değildir.

Ayrıca bir diğer alt coin analizimizi inceleyebilirsiniz: Ellipsis coin nedir?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.