NFT dolandırıcıları Filipinler üniversitesinin Twitter hesabını hackledi

0

Kurum yetkilileri, Filipinler Üniversitesi Twitter hesabının iki gün önce ele geçirildiğini doğruladı. NFT dolandırıcıları saldırının arkasındaydı ve Twitter hesabını çağdaş sanatçı ‘Takashi Murakami’ olarak değiştirdi. Takashi geçtiğimiz günlerde mükemmel performansa ve 6.6 ETH tabana sahip olan Murakami Flowers adlı NFT serisini duyurdu.

İlişkili: NFT At Yarışı – 2022 İçin En İyi 3 NFT Projesi

Saldırıya uğramış hesap tweetleri, Murakami’nin Çiçekleri serisine sahte airdropların reklamını yaptı. Rapor, kötü aktörün “ücretsiz” NFT’lerin reklamını yaptığını ve yalnızca gaz için ödeme yapması gerektiğini iddia etti.

Tweetler yayınlandığı için şu anda Twitter’dan kaldırılıyor. Yine de, Twitter hesaplarını ele geçiren NFT dolandırıcıları düzenli bir tema gibi görünüyor.

Filipinler Üniversitesi hesap korsanları NFT dolandırıcılığının reklamını yaptı

Ana bilgisayar korsanlarına sahip hesaplar hedef alındı ​​ve bu da genellikle bir dolandırıcılık NFT çekilişine yol açtı. İnsanlar bu tür şeylerle ilgileniyor gibi görünüyor çünkü kimse çok geç olmadan hesabın hacklendiği mesajını gönderemiyor. NFT topluluğu, herhangi bir bağlantıyı kontrol etmeden üç kez tıklamaması için tekrar etmelidir.

Yakın zamanda Bored Ape Yacht Club’ın resmi Instagram hesabının hacklendiği bir dolandırıcılık meydana geldi. Böylece, bu hack’te 2,8 milyon dolar değerinde varlık çalındı.

2FA’yı etkinleştirmeyen Twitter ve Discord hesaplarının saldırıya uğrama olasılığı daha yüksektir. Ayrıca bu nedenle NFT alanında 2 faktörlü kimlik doğrulamanın kullanılması ve asla bilinmeyen herhangi bir bağlantıya bağlanmaması önerilir.

Filipinler Üniversitesi iletişim ekibi saldırıya hızlı bir şekilde yanıt verdi. Sonuç olarak, insanlar mesajları görebilir ve dolandırıcılığa yakalanmayabilir. Ayrıca, herhangi birinin sahte bir nane bağına sahip olup olmadığına dair resmi bir istatistik yok, ancak zaten etkilenen insanlar için önemli görünmüyor.

Filipinler Resmi Üniversitesi Twitter Hesabı NFT Dolandırıcısı Tarafından Hacklendi

Kurum yetkilileri, Filipinler Üniversitesi Twitter hesabının dün ele geçirildiğini doğruladı. Saldırının arkasında NFT dolandırıcıları vardı ve Twitter hesabını çağdaş sanatçı “Takashi Murakami”den sonra yeniden adlandırdılar. Takashi kısa süre önce, son derece iyi performans gösteren ve 6.6 ETH tabana sahip olan Murakami Flowers adlı NFT koleksiyonunu yayınladı.

NFTYORUM.COM ile en güncel NFT haberlerine ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.