FINA, NFT’leri Dünya Rekoru kıranlara ödüllendiriyor

0

Gelecekteki Dünya Su Sporları Şampiyonalarında Dünya Rekorları kırılırken, sporcuların tarihi başarılarını anmak için blok zincirinde NFT’ler basılacak.

Uluslararası Yüzme Federasyonu (FINA), Budapeşte, Macaristan’daki gelecekteki yarışmada bireysel dünya rekorları kıran sporculara kişiselleştirilmiş NFT’ler ve ayrıca 50.000 $ ödül vereceğini açıkladı.

Maç 18 Haziran-3 Temmuz tarihleri ​​arasında oynanacak ve izleyiciler CBCSports.ca, CBC Sports uygulaması ve CBC Gem’de Cumartesi sabahı 10:00’dan itibaren canlı olarak izleyebilirler. Ayrıca CBC-TV ağında ekstra hafta sonu kapsama alanı olacaktır. NFT’lere ek olarak, yarışmanın 5,72 milyon dolarlık bir ödül havuzu var.

Budapeşte merkezli bir dijital sanatçı olan Krozbo, daha sonra NFT’ler olarak blok zincirinde basılacak ve 25 Haziran’da Duna Arena’daki benzersiz ödül töreninde dünya rekoru kıranlara aktarılacak olan sanat eserini yaratacak.

FINA Başkanı Hussein Al Masallam, bir sporcunun Dünya Rekoru kırmasının ne kadar özel olduğunu kabul ederek, bu temel konseptin bir parçası olmaktan mutlu olduğunu söyledi. Artık NFT ve China Blockchain teknolojisi ile bu özel anlar taşınabilir ve kalıcı olacak.

NFT’ler sporda büyüyor

FINA’nın NFT’yi yenme hamlesi, dünya rekorları kıranlar için kesinlikle yeni, ancak sporda gerçekleşen tek Web3 yaratıcı konsepti değil. Rarity Sniper’da yıl boyunca NFT’lere, Web3’e ve metaverse’e yatırım yapan sporcular, spor takımları ve spor ligleri hakkında rapor veriyoruz.

Gerçekte, NFT’ler, blok zincirinde yaşayan ve güvenli bir şekilde alınıp satılabilen doğrulanabilir dijital varlıklar, dijital koleksiyonlar, hatıralar, ticaret kartları, biletleme ve sezon biletleri ve IRL etkinliklerine giriş sağladıkları dijital anahtarlarla yapılabilecekleri dönüştürüyor.

Muhasebe firması PricewaterhouseCoopers (PwC) gibi birçoğunun NFT’lerin önümüzdeki yıllarda sporda en büyük gelir üreticilerinden biri olacağını düşündüğü sporda NFT’lerle ilgili pek çok şey oluyor.

Bu haftaki FINA turnuvasında hangi rekorların kırıldığını ve bu benzersiz NFT’lerin buna değip değmeyeceğini bekleyip görmemiz gerekecek. Ancak bir Dünya Rekoru kırmanın tarihi doğası ve NFT’lerin benzersizliği göz önüne alındığında, bunun yapacakları iyi bir bahis olduğu düşünülüyor.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

Nicolle hakkında

Hintli bir Serbest yazardır. Web3 ile ilgili her şey hakkında düşünmeyi, öğrenmeyi ve yazmayı sever.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.