Fox Corporation, NFT odaklı TV dizisine 100 milyon dolar yatırım yaptı

0

Ezici düşüş trendinin arka planında bile, NFT çılgınlığı giderek daha fazla medya alanı kaplıyor. Şu anda, medya devi Fox Corporation, deneysel NFT TV ile ilgili şovlara 100 milyon dolarlık büyük bir yatırım yapma niyetini açıkladı.

Fox, niyetlerini hayata geçirmek için Krapopolis adlı yepyeni NFT serisini geliştiren Rick ve Morty’nin yaratıcısı Dan Harmon’u işe alır. İkincisine “blok zincirinde küratörlüğünü yapılan ilk stüdyo şovu” denir. Ayrıca, Fox tarafından NFT şovlarını geliştirmek için Bento Box Entertainment ile ortaklaşa Blockchain Creative Labs (BCL) adlı özel bir bölüm oluşturuldu.

Böylece, Fox Corporation yaklaşık yatırım yapmak NFT tabanlı TV programı oluşturma için 100 dolar. Fox Entertainment CEO’su Charlie Collier’e göre Fox, sağlıklı bir “marka ekosistemini” teşvik etmek için bir “yaratıcı topluluk” kurmanın yanı sıra yaklaşmakta olan NFT serisine tamamen sahip olacak. Medya devi, aynı zamanda, türünün tek örneği NFT’leri ve GIF’leri içeren NFT’leri işletmek, kurumsal token’ı alıp takas etmek ve daha pek çok şey için kendi NFT pazarını oluşturacak. İçeridekiler, projenin Ethereum blok zinciri tarafından yönlendirileceğini bildiriyor.

Krapopolis NFT TV şovunun açılış tarihi olması muhtemeldir, ancak ne lansman tarihi (2022 sonbaharı hariç) ne de yedeği için pazar yeri şu ana kadar açıklanmadı.

Gösterinin kendisine gelince, izleyiciyi Antik Yunan zamanlarına aktaran NFT odaklı bir animasyon dizisi olacak. Fox Entertainment’a göre, Krapopolis “birbirlerini öldürmeden dünyanın en eski şehirlerinden birini yönetmeye çalışan bir grup insanı, tanrıyı ve canavarı kapsar.

Krapopolis hayranları “karakter geliştirme” konusunda işbirliği yapabilecek ve NFT sahipleri olarak birden fazla avantajdan yararlanabilecekler.

Fox Corporation’ın hayranları için başka ne gibi avantajlar hazırladığını zaman gösterecek. Ancak son duyurulara göre, gerçekten muhteşem bir şey olacak!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.