Fransa’da Metaverse Akademileri Açılıyor

0

Eskiden Facebook olarak adlandırılan Meta ve dijital eğitim veren Fransız Simplon şirketi Web3’ü yükseköğretime taşıyor. Fransa’da, öğrencilerin metaverse’deki uzmanlıklar hakkında bilgi edinebilecekleri “metaverse akademileri” kurmak istiyorlar.

Akademilerin odak noktası metaverse olacaktır, ancak eğitim şahsen yapılacaktır. İki şirket Paris, Lyon, Marsilya ve Nice gibi yerlerde akademiler kurmak istiyor. Mevcut hedef, her ilde yılda 20 öğrenciye veya programın ilk yılında 100 öğrenciye eğitim vermektir.

Meta’nın Güney Avrupa Başkan Yardımcısı Laurent Solly, yöneticilerin çeşitliliğe daha fazla dikkat edeceklerini söyledi. Programın hedeflerinden biri birinci sınıfın %30’unun kadın olması. Simplon’un kurucu ortağı Frederic Bardeau, özgeçmişlere bakmayacağını, ancak “pozitif ayrımcılığı” destekleyeceğini söyledi.

Eğitmenler, kohorttaki insanlara, sürükleyici teknoloji geliştirmede nasıl uzman olunacağını ve teknisyenlere yardım ve destek vermeyi öğretecek. Proje kapsamında daha gerçekçi ve detaylı bir meta veri deposu ortamı oluşturulacaktır. Meta veri deposu içindeki kullanıcıların deneyimini geliştirmek, bu da onlara birbirleriyle daha fazla şekilde etkileşim kurmaları için daha fazla yol vermek anlamına gelebilir.

Hem Meta hem de Simpson, 2030’da iş ekonomisinin çok farklı olacağını düşünüyor. Öyle olsa bile, iki şirket 2030’daki işlerin %80’inin henüz düşünülmediğini söyledi. Akademiler, insanların 2030’da iş piyasasına hazırlanmaya başlayabilmeleri için Web3’ü eğitim ve öğretimde kullanmaya çalışacak.

Meta, Web3 Geliştirme için zorlamaya devam ediyor.

Mark Zuckerberg, Facebook’un adını Meta olarak değiştireceğini açıkladığından beri, Web3 işinde çok fazla yatırım ve spekülasyon oldu. Ve isim değişikliği sadece gösteriş için değildi; Zuckerberg’in işi, meta veri deposunu büyük bir şekilde kullanmak için çok çalışıyor.

Meta, teknolojisini ortalama bir müşteriye göstermek için ilk olarak California’da bir mağaza açtı. Mağazadaki VR ekipmanlarının, akıllı gözlüklerin ve diğer teknolojilerin çoğu satın alınabilir ve sizinle birlikte alınabilir.

İkincisi, birkaç ay önce Meta, Facebook ve Facebook Messenger’daki avatarları değiştirdi ve Instagram’a 3D avatarlar ekledi. Avatarların çok daha fazla yüz ifadesi ve ten rengi vardı. Ayrıca koklear implantlı olanlar gibi “engelli insanlara dost” avatarları da vardı.

Son olarak şirket, “Horizon Worlds” metaverse’leri için “Horizon Homes” adlı bir özellik yaptı. Sistem güncellendiğinde, kullanıcılar varsayılan ekranları olarak üç “ev”den birini seçebilirler. Amaç, insanlara diğer insanlarla tanışmak veya oyun oynamak için yerler sağlamaktır.

Meta’nın metaverse akademileri işe yarayabilir veya çalışmayabilir, ancak şirket metaverse konusunda iyimser.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.