Fransız Hükümeti NFT’ler aracılığıyla Spor Biletlerinde dolandırıcılığı önlemeyi planlıyor

0
Kategorize edilmemiş

Değiştirilemez bir belirteç, blok zinciri teknolojisi kullanılarak uygulanan yayınlanmış bir kayıtta korunan dijital verilerden oluşan bir tür belirteçtir. NFT’ler, sürekli bir amaçla, çeşitli endüstrilerde değiştirilmesi gereken bir ürün olarak iletilmiştir.

Blockchain teknolojisiyle desteklenen NFT’ler, atletizm alanının biletleme yönündeki ana ilgi odağıdır. Bu işletmeler, geleneksel bilet satış çıkışını NFT’ler olan blok zinciri tabanlı teknoloji ile yeniden inşa etmeye çalışıyor. Bu bakış açısıyla, birçok atletizm meraklısı, spor olayı, kurum ve ünlü, koleksiyoncu enstrümanlarını finansal olmayan ödüller (NFT’ler) olarak satmaya başladı.

NFT’nin ana uygulama durumu, bu nedenle başlangıcının şu anda analiz edilmesinin nedeni, meydana gelen bilet satış noktasının aktarılmasıdır. Bilet sahtekarlığı eğitimine bir sınır koymak. Ayrıca, bilet fiyatlarının resmi olarak yükseltilmesinin önünü açma ve atletizm sektörünün uzun vadede biletleme zorluğunun üstesinden gelmesine yardımcı olma potansiyeline sahiptir.

Olimpiyatlar için bakanlıklar arası diplomat ve Fransız yönetimi için diğer büyük spor olayı anlaşmaları Michel Cadot, ulusun önümüzdeki yıllarda gerçekleştireceği en iyi spor olaylarının biletleri için blok zincir teknolojisi komisyonunu formüle etti. Bu etkinlikler Olimpiyatları ve diğer ana turnuvaları kapsar.

Cadot, açık bir erteleme örneğini öne sürerek NFT’lerin kullanımı hakkında önemli bir açıklama yapıyor. İngiliz futbol kulübü Liverpool ile bir İspanyol futbol kulübü arasındaki maçın ortası, olayla ilgili geniş çaplı bilet dolandırıcılığı nedeniyle ertelendi. Turnuva ertelendi ve Liverpool sonunda kaybetti. Analiz, Liverpool için düzenlenen 15.000 biletin 1.500’ünün kesinlikle sahtekarlıkla oluşturulduğunu gösterdi.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.