FTT Coin Nedir?

2

FTX kripto para türevleri borsası üzerinde düşük işlem ücretleri ödemenize ve bir dizi avantaja sahip olmanızı sağlayan FTT coin nedir? FTX kripto para türevleri borsası tarafından geliştirilen FTT coin, büyüyen FTX ekosisteminin deyim yerindeyse “bel kemiği” olacaktır.

FTT coin yorum ve FTT coin fiyat tahmini üzerine yapılan açıklamalar nelerdir? Merak ettiğimiz FTT coin geleceği ve FTT coin projesi hakkında bilmemiz gereken detaylar nelerdir?

FTT COİN NEDİR?

FTT coin, FTX kripto para türevleri borsası tarafından üretilen kripto para birimidir. ERC-20 standartlarını karşılayan bir borsa coin’i olarak yer alıyor. FTT coin, yield farming protolünü desteklemektedir. Bu yüzden madencilik yapılarak elde edilemeyen coin, Staking ve ödünç verme işlemleri sonucu elde edilmektedir.

FTT, yenilikçi coinler arasında önemli bir yere sahiptir. Bir değere sahiptir. Alınıp-satılabilir ve finansal işlemler gerçekleştirmek için kullanılabilir. Ethereum ağı üzerinde dağıtıldığından çoğu uzman ERC-20 jetonu olarak bahseder. FTT coinleri donanım cüzdanlarında saklayabilmek için, Ethereum ağı standartlarına uyumlu bir cüzdan seçilmelidir.

FTT coinler, sürekli FTX ağı tarafından geri alınmaktadır. Böylece kendi kripto para birimine müdahale ederek, değerini koruyan FTX borsası, geri aldığı coinleri yakar.

FTT COİN YORUM

Merkezi bir kripto para borsası olan FTX, türev ve kaldıraçlı işlemler konusunda oldukça uzman bir durumda. 2019 yılından bu yana oldukça hızlı bir şekilde FTT coini 4 dolar seviyesinden 40 dolar seviyelerine kadar yükseltmeyi başardılar.

Henüz 2022’nin ilk ayında 80 milyon dolarlık DeFi hırsızlığı yapıldı. Bu merkezi olmayan kripto para borsalarının değer kaybetmesine yol açtı. Merkezi olan kripto para borsaları bu durumdan olumsuz etkilenmedi. En büyük kripto para piyasa yapıcı firmalarından olan Alameda Research tarafından desteklenen FTX platformunun kripto para birimi FTT coin yükseliş trendine devam ediyor.

FTT coin arz ne kadar? Toplam arz miktarı 334,109,865 milyar FTT coindir. Yazımızın hazırlandığı tarih itibariyle 138,240,528,92 milyar FTT coin, Coinmarkecap tarafından doğrulanmış arz miktarı olarak piyasada dolaşımdadır. Son 24 saatteki işlem hacmi 107,539,844 milyon dolardır. Yatırımcıların ilgi odağında bulunan FTT coin, henüz çok sayıda kullanıcı tarafından benimsenmemiştir. İlerleyen yıllarda yapacağı atılımlar sayesinde yükseliş trendinde hızlı artış sağlanacağı düşünülüyor.

ftt-coin-nedir-yorum
ftt-coin-nedir-yorum

FTT COİN GELECEĞİ

FTT coinin arkasında bulunan FTX borsası, dünyanın önde gelen fon ve teknoloji şirketlerinden gelmektedir. Bu şirketler arasında: Facebook, Google, Jane Street, Optiver ve Susquehanna gibi önde gelen firmalar bulunmaktadır. Kripto para türevleri borsası olarak kendini tanıtan FTX, türevlerin geleneksel olarak nasıl tasarlandığını ve piyasanın hangi türev ürünleri için talepte bulunduğu bildiklerini belirtiyor. Bu açıdan FTT coin geleceği, oldukça ihtiyatlı bir görünüm veriyor.

FTT coin, piyasada şu an 41.49 dolar üzerinden işlem görüyor. Bu yılın ilk yarısını 50 dolar seviyesinin üzerinde tamamlayacağını düşünüyoruz. 21 ocak 2022’de 49 dolar seviyelerini zorlayan FTT, kripto para borsalarında yaşanan düşüş trendinden etkilenerek 41 dolar seviyelerine geriledi. Ancak yükselişini sürdüreceği yönünde uzman fikirleri toplanmış durumda.

FTT COİN FİYAT TAHMİNİ

Uzmanlar FTT’nin gelecekte yeni zirvelere doğru yol alacağını öngörüyor. WalletInvestor’de ki kripto para uzmanları birkaç yıl içinde FTT Coin’in 150 dolar seviyesini kıracağını tahmin ediyorlar. Henüz yakın geçmişte 50 dolar zirvesini zorlayan FTT coin, tekrardan yükseliş trendine geçtiği görülüyor.

FTT coine yatırım yapmak iyi bir seçenek olarak görülüyor. FTX gibi kripto para borsaları eğer küresel kripto para düzenlemelerine ayak uydurur ve yeniden oluşuma devam ederlerse, kripto para birimlerinin yükselişini devam ettireceği belirtiliyor.

Eğer tahmin edildiği üzere kripto para birimleri ivme kazanarak yoluna devam ederlerse önümüzde ki dört beş yıl içerisinde FTT coin, 500 dolar seviyesini kırabilir.

FTT COİN NEREDEN SATIN ALINIR?

FTT coin’i kendi kripto para türevleri borsası FTX üzerinde satın alabilirsiniz. Ayrıca FTT coin üzerinde işlem yapılabilen kripto para borsaları, Binance, Mandala Exchange ve Huobi Global’dir.

Bybit, HitBTC ve Binance JEX üzerinden de kripto satın alabilirsiniz.

FTX borsası, Amerika Birleşik Devletleri üzerinden yapılacak borsa işlemleri için FTX.us platformunu kullanıma sunmuştur. Bu bakımdan Amerika’da ikamet eden FTX kullanıcıları FTX.us üzerinden FTT coin satın alabilirler.

FTT coin nedir? adlı yazı ilginizi çektiyse buna da göz atın: Vet coin nedir?

2 Yorumlar
  1. Ercan Cebeci diyor

    Katkıda bulunmak gerekirse yaptığım araştırmalarda anladığım kadarıyla FTT, uluslararası bir kripto türev borsası olan ftx’te kullanılan bir tokendir. Genellikle FTX değişiminin “omurgası” olarak tanımlanan FTT, sahiplerine birçok fayda sağlar. FTX coine sahip olarak, daha düşük işlem ücretlerinden yararlanabilir ve FTX borsasında bir takım avantajlara erişebilirsiniz.

    1. admin diyor

      Ek bilgileriniz için teşekkürler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.