GameStop, çökmekte olan NFT Pazarına giriyor

0

NFT piyasası, kripto para birimleri gibi diğer blok zincirle ilgili dolandırıcılıklarla birlikte, algılanan “değeri” buharlaştığı ve gerçek parasal değeri düştüğü için korkunç bir ay geçirdi. GameStop’un yanıtı “lol” olur.

Alternatif finansman piyasası çöküyor. Kasım ayından bu yana, satışlarda sadece yüzde 92’lik bir azalma olmakla kalmadı, aynı zamanda “aktif cüzdanlarda” da yüzde 88’lik bir düşüş oldu.

Bu, kısmen, en fakirleri sıkıştırırken, en zenginlerin spekülasyonlarında çok daha az sorumsuz olmasına neden olan artan faiz oranlarına atfedilebilir gibi görünüyor. Ne kadar spekülatif olursa olsun, JPG sahipliğiyle ilgili yaygın yanlış algı üzerine bahis oynamak en uç örnektir.

Her şeye rağmen! Bu duyuru ve boş bir web sitesi ile şirket, GameStop NFT pazarını halka tanıtmak için tüm günlerin bugününü seçti:

Blok zincirleri, internetin iletişim üzerindeki değeri üzerinde aynı etkiye sahiptir. Küresel topluluklar artık yeni etkileşim, koordinasyon ve ticaret seviyelerine girebilir.

Değer katmanları herkese açık, izinsiz ve dürüstçe tarafsızsa, güç katılımcılardadır.

Bunların hiçbirinin önemi yok, ancak 2022’de çoğunlukla memler tarafından yönetilen bir şirketten ne beklersiniz? (ve çalışanlarına pislik gibi davranmaya devam ediyor) Veya şimdi NFT’lere giren bir işletmeden, lazer gözlü teknokült dışında kimsenin maymun jpeg’leri umursamadığı ortaya çıktıktan çok sonra.

Geçen yıl GameStop, hiper-kapitalist hisse senedi öğrencileri şirketin hisse fiyatlarını manipüle etmeye başladığında, yönetim kuruluna bir “Reddit kahramanı ve eski evcil hayvan maması kralı” kiraladığında ve şirketi Amazon benzeri bir varlığa dönüştürmeye çalıştığında manşetlerde bulundu.

Bir süre işe yaradı, ancak diğer “meme hisse senetleri” düştükçe, GameStop’un bugüne kadar yüzde 40 düşen hisse senedi fiyatları o kadar da iyi görünmüyor. Hisse senedi Mart ayında hisse başına 78 dolardan Nisan ayında tek bir günde hisse başına 185 doların üzerine çıkarken, şirketin 2021’deki yüksek seviyelerinden yavaş düşüşünü durdurmak için yeterli değildi.

Tarih göz önüne alındığında, başarıyı tahmin etmek zor, ancak önceden sahip olunan jpeglerden nasıl kar elde edilebileceğini bilen biri varsa, o da bu kişilerdir.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.