Getty Images ve Candy Digital, NFT’leri başlatmak için işbirliği yapıyor

0

Yeni nesil dijital koleksiyon şirketi Candy Digital ve görsel içerik için dünyanın önde gelen yayıncısı ve pazarı Getty Images, bugün Candy Digital’in Getty Images NFT’lerinin tek üreticisi ve satıcısı olacağı çok yıllı yeni bir ortaklık anlaşmasını duyurdu. Candy Digital’in ilk yaratıcı ve kültürel çalışması, sporun ötesinde dijital eserler ve deneyimlere cesur bir genişlemenin habercisi.

Getty Pictures ve Candy Digital, Getty Images’ın fotoğraf arşivinden 135 milyondan fazla analog fotoğraf içeren Getty Photographs’ın 465 milyondan fazla fotoğraftan oluşan devasa veritabanına dayanan çeşitli NFT ürünleri ve koleksiyonları oluşturmak için işbirliği yapacak. Bu eşsiz resim arşivi, 170 yıllık tarihi kapsayan, sanat, kültür, müzik, uluslararası etkinlikler ve daha fazlasını kapsayan ikonik ve belirleyici anları içerir.

Getty Shots’ın analog arşiv fotoğraflarının çoğu, halk tarafından hiç görüntülenmedi ve bu koleksiyon, öncü fotoğrafçıların çok nadir görüntülerini içeriyor. Getty Photos ve Candy Digital, tüketicilerin bu yeni ilişkinin bir parçası olarak ilk kez keşfetmeleri ve edinmeleri için çeşitli dijital formatlarda çağdaş resimlerle eski başyapıtları sergileyecek.

Fotoğraf ve NFT koleksiyoncuları, hem birincil hem de ikincil piyasa işlemlerinin yanı sıra kredi kartı ve kripto para ödemelerini de gerçekleştirecek olan Candy’nin Getty Images pazarı aracılığıyla otantik dijital hazineleri satın alabilecek, satabilecek ve takas edebilecek. NFT’ler, ölçeklenebilir, yeşil, Ethereum uyumlu bir yan zincir olan Palm blok zincirinde yayınlanacak.

Getty Images CEO’su Craig Peters, “İnovasyon, kalbimizde en iyi içerikle Getty Images dokusuna entegre edilmiştir.” “Hizmetimizi, hem firma hem de küresel fotoğrafçılık topluluğu için muazzam beklentiler sunan, dünya çapında hızla artan NFT koleksiyoncuları izleyicisine genişletmek için Candy Digital ile işbirliği yapmaktan dolayı çok mutluyuz.”

“Fotoğrafın icadı, tarihi yakalama, koruma ve aktarma yeteneğimizde bir dönüm noktasıydı.” Candy Digital CEO’su Scott Lawin, “Müşterilerin eğlenmesi ve yeni bir dijital formatta toplaması için önceki iki yüzyıldan bu efsanevi ve benzersiz görüntüleri görsel olarak hayata geçiren NFT ürünlerini üretmek için Getty Photographs ile işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. “Sporun ötesinde büyüdükçe ve çeşitlenirken, bu ortaklık Candy’nin gelişiminde ileriye doğru heyecan verici bir adımdır ve Candy’yi dijital eğlence, kültür ve sanatta lider olarak konumlandırıyor.”

Candy Digital’in önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek olan ilk ürün grubu, Getty Images’a ait malzemelerden sağlanacak. Getty Images, her yıl platformuna 30 milyondan fazla yeni dijital varlık ekleyerek Candy Digital’in bu anlaşmanın süresi boyunca yeni, daha güncel koleksiyonlar üretmesine olanak tanıyor.

Dijital Şeker Hakkında

Candy Digital, insanların hobileriyle bağlantı kurmasını sağlayan, tamamen lisanslı, yüksek kaliteli dijital koleksiyonlar yaratan son teknoloji bir firmadır.

Major League Baseball, Race Team Alliance ve WWE, Candy Digital’in tüm resmi NFT ortaklarıdır. Candy, taraftarların ve koleksiyonerlerin spor, medya ve kültürel ilgi alanlarını geliştirmek için orijinal NFT’leri satın alabileceği, satabileceği ve değiştirebileceği NFT ekosistemleri sunar.

Candy Digital, üç yönetici ortak tarafından kuruldu: Fanatics CEO’su Michael Rubin; Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz; ve spor, sanat, eğlence, müzik ve daha fazlasını kapsayan çok çeşitli dijital koleksiyonlar yaratmak için birinci sınıf dijital sanatçılar, tasarımcılar ve teknoloji uzmanlarından oluşan ekipleriyle birlikte çalışan Seri Girişimci ve Yatırımcı Gary Vaynerchuk.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.