Glance, NFT çabalarını geliştirmek için Gambit’i satın aldı

0

Glance, NFT pazarındaki konumunu güçlendirmek için kısa süre önce Hintli bir start-up olan Gambit’i satın alan Google destekli bir firmadır.

Gambit

Glance, son aylarda, en son Gambit’in satın alınması olmak üzere bir dizi kayda değer satın alma gerçekleştirdi. Satın almanın, şirketin mobil oyun ürünlerini güçlendirmesine ve optimize etmesine ve ayrıca Gen Z olarak adlandırılan yeni nesil müşterilere NFT’ler sağlamasına yardımcı olması amaçlanıyor.

Glance, son zamanlarda dikkatini oyun oynamaya yöneltti ve geçmişte akıllı telefon tüketicilerine medya ve eğlence sunmak için telefon üreticileriyle işbirliği yaptı. Glance, bir dizi popüler gündelik oyun geliştirdikten sonra 2021’de ivme kazandı ve şirket şu anda 400 milyondan fazla cihazda varlığa sahip.

Glance, satın almaktan korkmayan bir şirkettir; kalkınma hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabilecek daha küçük firmalar için sürekli arayış içindedirler.

Glance, geçmişte Shop101 ve Roposo’yu satın aldı ve en son satın alma işlemi Gambit oldu. Bu büyüklük ve yaştaki bir şirket için olağanüstü bir satın alma sayısı.

Bakış, ekosistemde güçlü bir yer edindi. Glance’ın COO’su, “neredeyse 10 milyon kişinin her ay Glance’te canlı maç yayını izlediğini” söyledi. Sonuç olarak, “Canlı oyun şovlarını da platforma nasıl dahil edebiliriz?” diye merak ettik.

Bakış NFT İtme

Glance’ın operasyondan sorumlu başkanı Piyush Shah, şirketin Gambit’i satın aldığını doğruladı, ancak işlemin mali şartlarını açıklamayı reddetti. Shah’a göre, satın alma, şirketin oyuncularına NFT tabanlı teşvikler ve canlı oyun gösterileri sunarak oyun deneyimlerini geliştirmelerini sağlayacak.

“Faydacı faydaları olacak – dijital sanal varlıklara sahip olmak, kullanıcıların oyunlarda güçlü karakterler geliştirmelerini sağlayacak – ve aynı zamanda, bu NFT’ler, kullanıcıların kazanmalarına ve sahip olmalarına yardımcı olmak için NFT pazarlarında ve borsalarda listelenecek ve işlem görecek.” Shah, NFT’lerin Glance kullanıcıları için potansiyel faydaları hakkında bir tartışma sırasında açıkladı.

Glance, NFT çıkışı için hangi blok zincirini kullanacağını söylemedi ve Shah, şirketin hangi firmalarla işbirliği yapmayı planladığını açıklamadı.

Web3 Alanına Bakış

Glance, Web3 hamlesinin henüz ilk aşamalarında, ancak Gambit’in satın alınmasıyla birlikte şirket, başlamak ve yerleşik rakiplerine karşı rekabet etmek için daha iyi bir konuma geldi. Glance, gelecekte oyun işletmeleri, etkileyiciler ve oyuncularla işbirliğine devam etmeyi planlıyor.

Glance şu anda 1,7 milyar dolar değerinde ve Gambit CEO’su Yashashvi Takallapalli’ye göre 2022, hem Glance hem de Gambit için harika bir yıl olacağa benziyor. Glance ve Gambit’in birleşik yetenekleri ve herkes için bir oyun olduğuna olan inancımız sayesinde, önümüzdeki yıl boyunca Glance Games’deki aylık aktif oyuncu sayısını artırmak istiyoruz.”

En güncel NFT haberleri NFTYORUM.COM ‘ da.

Bakmayı unutmayın: 5 En İyi NFT Pazar Yeri 2022

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.