Grafik sanatçısı Cam Rackam, NFT’lerinden 738 bin doların üzerinde para kazandı

0

Grafik sanatçısı Cam Rackam haberi, AI teknolojileri kullanılarak ABD baskımızdan çevrilmiştir. Bu işlem nedeniyle hatalar olabilir.

Son birkaç yıl kimse için kolay olmadı. Covid19 pandemisinden kaynaklanan karantina dünyamızı alt üst etti ve eserlerini sergileyip satabilmek için galerileri ve sanat sergilerini ziyaret eden insanlara bağımlı olan grafik sanatçıları da dahil olmak üzere birçok sektör ciddi şekilde etkilendi. . Cam Rackam bu sanatçılardan biri, gelir elde etme konusundaki çaresizliği içinde karar veren 42 yaşındaki bir adam. şansını dijital sanat dünyasında dene ve NFT’ler (karşılıksız tokenler, yani benzersiz bir şeyi temsil eden kriptografik varlıklar) oluşturun.

Rackam’ın verdiği bir röportajda CNBC , fiziksel dünyada bir resim ve bir heykel de dahil olmak üzere eserlerini 11.000 dolara satarak bazı başarılar elde ettiğini itiraf etti. Cam, NFT’ler yaratan diğer sanatçıların başarı hikayelerini duymuş olsa da, o dünyadan tamamen habersizdi. Dijital sanat dünyasına adım atmaya karar verdiğinde, benzersiz parçalar yaratmak için işbirliği yapabileceği hesaplar aradı ve onlarla temasa geçti. Wall Street Memleri 100 binden fazla takipçisi olan ve mem göndermeye adanmış bir Instagram profili olan ve onlara ünlü Wall Street boğasından ilham alan bir dizi yineleme oluşturmalarını teklif etti. Sonuç? 10.000 parçalık koleksiyonun sadece 31 dakikada satılması 660 Ethereum veya 1,7 milyon dolar (Rackam 738 bin dolardan fazla tuttu!).

YAŞAM YAPMAK İÇİN BİR SEÇENEK OLARAK NFT

Cam Rackham yalnız değil.

Dijital pazarda işlerini yaymanın ve para kazanmanın bir yolunu bulan birçok sanatçı var. Anlaması karmaşık olabilse de, NFT’lerin anahtarı ve değeri, bir eserin orijinalliğinin kanıtlanmasına olanak sağlayan dijital sertifikalar . Bu dijital varlıkların satışları blok zincirlerde veya blok zincirleri parçanın mülkiyeti ve bunlarla bağlantılı fiyatların ve işlemlerin geçmişi hakkında bilgi içeren. NFT’leri karakterize eden şey, benzersiz, bölünemez, aktarılabilir olmaları ve kıt olduklarının da gösterilebilmesidir. Bir NFT oluşturmak için onu “basmak”, yani onu dijital bir varlığa dönüştürmek gerekir. blok zinciri bazı NFT Marketplace’te yapılabilir Opensea , Niftygatewat ve Rarible.

Ve Cam Rackam’ın çalışmasıyla kazanılan 660 Ethereum etkileyici olsa da, Beeple’ın çalışmasıyla toplanan 69 milyon dolardan fazla değil, Her Gün: İlk 5.000 Gün ,Şimdiye kadarki en yüksek değere sahip NFT.

NFT PARA KAZANDIRIR MI? – CAM RACKHAM ÖRNEĞİ

Görüldüğü üzere NFT üreticisi olmak inanılmaz bir gelir kapısı sağlayabilir.

Grafik sanatçıları zaten biliyor: NFT’ler harika olanaklar sunuyor.

NFTYORUM.COM ile NFT gündeminden ilk siz haberdar olun.

Cam Rackam haberi hoşunuza gittiyse buna da bakın: Paris NFT Günü 12 Nisan’da Gerçekleşecek

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.