H2L Technologies, metaverse’de gerçek hayat acısını yaşatmaya çalışıyor

0

Sony destekli bir Japon şirketi olan H2L Technologies, bir meta bileklik yarattı. Teknoloji, kullanıcıların fizyolojik hareketi kopyalarken sanal bir dünyada kendilerinin ve diğer şeylerin ağırlığını hissetmelerine izin verecek.

Elektrik simülasyonu, kol kaslarını hareket ettirmek ve cildinizi sıkmak, topu ezmek veya ağırlığı tutmak gibi duyguları taklit etmek için kullanılır! H2L Technologies’in CEO’su Emi Tamaki, sanal acının metaverse’yi gerçek dünyaya daldırma ve mevcudiyet ile gerçek dünya ortamına dönüştüreceğine inanıyor. Haptik teknolojisinin ilerlemesi rahatsız edici!

Emi Tamaki, kalp rahatsızlığı nedeniyle ölüme yakın bir deneyim yaşadığında gençliğinin başlarındaydı. Bu, bir fikrin tohumunun filizlendiği zamandır. Fizyolojik duyguları kopyalamak ve bilgisayarlara bağlamak için bir mekanizma icat etti! Haptik teknoloji araştırmacısı, 2029 yılına kadar bireyleri tüm coğrafi, fizyolojik ve zamansal kısıtlamalardan kurtarmayı amaçlıyor! H2L Technologies, geniş teknoloji ve araç koleksiyonuyla bu kavramı gerçeğe dönüştürecek.

Daha önce belirtildiği gibi, insanların yakında Metaverse’de yaşamasına izin verilecek. Şirket, duyum ve hatta koku gibi sürükleyici teknolojileri birleştirecek yeni nesil sanal gerçekliğe yatırım yapıyor! Zucker’a göre insanlar yakın gelecekte metaverse’e göç edecekler!

Deneyimsizler için bu fütüristik görünse de, artık bilgi ve verilerin sürekli olarak ekranlarımızda dolaştığı dijital bir eko-sistemde yaşıyoruz. Bazı açılardan, Meta’nın kozasına çoktan girdik. Meta’nın krizalitinden ne çıkacağını zaman gösterecek.

Tamaki ise bu teknolojinin kendisi gibi kronik, güçten düşüren hastalıklara sahip kişilerin istedikleri yere, istedikleri zaman seyahat etmelerine olanak sağlayacağına inanıyor!

NFTYORUM.COM ile en güncel Metaverse haberlerine ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.