Habbo Avatarları NFT koleksiyonu açıklandı

0

Sulake, dijital medya platformu Azerion’un bir parçasıdır. Habbo Avatarları koleksiyonu Ekim 2021’de. Lansman, bir bakışta 10.000 Habbo Avatarının satıldığı başarılı bir NFT satışına yol açtı. Habbo avatarları, ERC-721 belirteçleri olarak Ethereum’a dayalı benzersiz NFT karakterleridir. Rastgele oluşturulmuş bu NFT’ler ilk olarak OpenSea’de ortaya çıktı. Habbo NFT koleksiyonu, Sulake’in Azerion adlı dijital medya platformunun bir parçası olduğunu açıkladı. Habbo Avatarları koleksiyonu Ekim 2021’de. Lansman, bir bakışta 10.000 Habbo Avatarının satıldığı başarılı bir NFT satışına yol açtı. Habbo avatarları, ERC-721 belirteçleri olarak Ethereum’a dayalı benzersiz NFT karakterleridir. Rastgele oluşturulmuş bu NFT’ler ilk olarak OpenSea’de ortaya çıktı.

Habbo piksel sanat stili kullanılarak tasarlandı ve koleksiyon 12.500 avatar içeriyordu. Sulake, avatarların şirketten piksel sanatçıları, oyuncular ve NFT meraklıları arasındaki işbirliğinden kaynaklandığını iddia etti. 2000’lerde çok popüler bir çevrimiçi oyun olan Habbo Hotel, Habbo avatar projesi için ilham verici fikir olduğundan, avatarlar nostaljiyi temsil ediyor. Habbo Hotel, gençler ve genç yetişkinler için büyük bir çevrimiçi topluluk oyunuydu. Kullanıcıların sohbet etmesine, sanal öğeler satın almasına, odalarını ve karakterlerini özelleştirmesine vb. izin verildi.

Habbo NFT Avatarları

Habbo NFT Avatarları
Habbo NFT Avatarları

Sulake tarafından Habbo için yapılan ilk resmi NFT koleksiyonu Habbo avatarlarıdır. Koleksiyon, Habbo sanat ekibi tarafından manuel olarak küratörlüğünü yapılan 11.600 benzersiz, otomatik olarak oluşturulmuş pikselli avatardan oluşuyor. Avatarlar NFT’lerdir ve Ethereum blok zincirinde bulunur.

Habbo Avatars NFT Serisinin benzersizliği, her pikselli belirtecin programlı olarak oluşturulmuş gösteriminde yatmaktadır. 11.600 simge avatarının her biri, 284 kadar farklı özellik arasından seçilen rastgele kombinasyonlarla programlı olarak oluşturuldu. Bu nedenle, her jeton benzersizdir ve kendi türündedir, bu da onları çok daha değerli kılar. Bu arada, avatar tarafından giyilen ayakkabılardan ten rengine ve diğer şeylerin yanı sıra yüz özelliklerine kadar değişebilen her özelliğin nadirliğine bağlı olarak bazı jetonlar diğerlerinden daha nadirdir. Habbo avatar NFT’lerinin son Metaverse oyunlarının bir parçası olmak için geliştirildiğine ve dijital avatarları da içeren 2001 tarihli bir oyun olan Habbo Hotel’e dayalı olarak tasarlandığına dikkat edin.

Önemli bir nokta da şu ki NFT’leri piyasaya sunmanın asıl amacı Metaverse’de kullanmak olsa da bu Habbo Avatarları henüz oyun dünyasında kullanılamıyor. Ancak Habbo avatar Yol Haritası’ndaki plan seçenekleri arasında önemli ölçüde bahsediliyor.

Habbo Avatars koleksiyonu, NFt dünyasındaki koleksiyoncular için olağanüstü bir estetik çekicilik sağlar. Şimdiye kadar proje, Twitter’daki topluluklarını ve projenin yol haritasında düzenli güncellemeler almanın en iyi yolu gibi görünen anlaşmazlıkları da kazandı.

Habbo ekibi tarafından mevcut Habbo topluluğu için yaklaşık 1.000 avatar ayrıldı. Topluluk üyeleri bu avatarlara karar verecek. Geliştirme ekibi, Ekim 2021’de olduğu gibi, elde tutulan bu tokenleri çalışanlarıyla paylaşmayı ve diğerlerini eşantiyonlar ve içerikler aracılığıyla dağıtmayı planladı.

Habbo Avatarları Yol Haritası

Habbo Avatarları Yol Haritası
Habbo Avatarları Yol Haritası

Habbo serisinden bir NFT avatarına sahip olmanın en büyük avantajı, her NFT avatarının sonunda Habbo Avatarları oyununda faydalı olmasıdır. Bu nedenle, şirket yol haritasında önceden belirlenmiş önemli noktalara ulaştığında, her bir avatarın değeri diğer özel öğelerle birlikte artacaktır.

Muumiopappa gibi tanınmış oyun tasarımcıları, Habbo avatar koleksiyonunun tasarımcıları arasında yer aldığından, dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların tokenlere karşı duyarlı olduğuna inanılıyor. Habbo ekibi tarafından planlanan ve uzun süredir devam eden vizyonunu gerçekleştirmek için güncellemeleri ve yükseltmeleri içeren oldukça ölçeklenebilir yol haritasına göre, birçok oyuncu ve koleksiyoncu, gelecekteki karları hedefleyen jetonları satın aldı. Bazıları için bir fantezi olsa da, yatırımcılar bu projeyi, destekleyici Habbo Avatarları topluluğu ve bir yaratıcı ekibi nedeniyle NFT metaverse’deki diğer bazı benzer oyun projelerine göre bariz bir rekabet avantajı olarak görüyorlar.

Habbo Avatars NFT Serisinin geliştiricileri şu an için şirketin gelecek planları hakkında somut bir açıklama yapmıyor. Bununla birlikte, haber şu ki, Habbo’nun blok zinciri teknolojisi için daha fazla planı var, çünkü oyna-kazan mekaniğini Habbo ve Hotel Hideaway’e entegre etmeyi planlayarak oyna-kazan oyunlara ilgi gösteriyorlar. Mevcut dünyalarının üzerine böyle bir ekonomi yaratmanın çok zaman alıcı olabileceğini zaten biliyoruz, ancak beklemeye değer.

İlginizi çekebilir: Toyo, CryptoBlades Yuvarlak Masasına Katılıyor!

Avatar müzayedesi

Sulake, halka açık bir satışın parçası olarak 10.000 Habbo avatarı yayınladı. Sulake, 27 Eylül ile 4 Ekim 2021 arasındaki bir hafta içinde belirsiz bir tarihte, belirteçler için bir başlangıç ​​tutarının değerlendirildiği ve fiyatın önceden belirlenmiş belirli bir miktarda periyodik olarak düştüğü bir Hollanda müzayedesine karar verdi. Kullanıcılar herhangi bir anda NFT’leri satın alabildiler. Ancak düşüşün son noktası 0.1 ETH oldu.

Daha önce de belirtildiği gibi, Sulake bu Hollanda müzayedesinde 10.000 avatar yayınladı ve jetonların geri kalanını toplulukları için ayırdı. Ancak, avatarların geri kalanını serbest bırakma planları hala bilinmiyor. Sulake, yalnızca kalan NFT’lerin bir yüzdesinin şirket içinde çalışanlara ve personele sunulacağını ve bazılarının yaklaşan eşantiyonların bir parçası olarak yayınlanacağını belirtti.

Habbo Koleksiyonu Avatarları nasıl kullanılır?

Habbo Avatarları nasıl kullanılır
Habbo Koleksiyonu

10.000 Habbo Avatar NFT’sinin bir bakışta satılması piyasayı şaşırtsa da, platformda bunların henüz bir faydası yok. Yol haritasında belirtildiği gibi, Habbo avatar sahipleri otomatik olarak yaklaşan Habbo Club ve Builders Club’ın üyeleri olacaklar. Ayrıca, Habbo sahipleri tüm yeni avatarlara sahip özel eşyalar alırlar.

Ayrıca, oyunun dışında benzersiz ve takas edilebilir olmalarını sağlamak için avatarların sayısı sınırlıdır. Sonuç olarak, Habbo oynamayı düşünmeyen insanlar için hala değerlidirler. Avatarların (piyasadaki diğer NFT’ler gibi) fiyatları zamanla artarsa ​​satın alınabileceğine ve daha sonra kârla satılabileceğine dikkat edin.

Habbo geliştiricileri uzun vadeli planlarında oyna-kazan oyun sisteminden pay almayı planlıyor. Son zamanlarda bu tür oyunlara olan tutkuları nedeniyle NFT koleksiyoncuları arasında bir Habbo avatarı satın alma konusundaki bu kadar hevesin nedeni bu olabilir.

Habbo avatarları NFT koleksiyonları satın alın

Habbo avatarları NFT koleksiyonları satın alın
Habbo avatarları NFT

Bu eşsiz NFT koleksiyonu OpenSea platformundadır ve satın alınabilir. 11.600 avatar koleksiyonunun tamamı OpenSea’de ortaya çıkıyor. OpenSea’deki resmi Habbo Avatarları Sayfasına göz atın(https://opensea.io/collection/habbo-avatars). Ayrıca, resmi web sitelerine göz atmak isteyebilirsiniz:

NFTYORUM.COM ile en son NFT haberlerine ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.