Heineken, Decentraland’da Sanal Bira Fabrikası Açacak

0

Hollandalı bira devi Heineken kısa süre önce Decentraland’da yeni “sanal bira”sının eğlenceli bir pazarlama kampanyasını başlatarak kendi kendisiyle dalga geçti. Böylece bira markası, “%100 dijital ham maddelerden” oluştuğunu, “İkili Kodla fermente edildiğini” ve “yalnızca en taze piksellerden üretildiğini” söyleyerek ünlü klasik lager Heineken Silver’ı meta veri deposuna getiriyor.

Metaverse bira konsepti, İspanyol sokak sanatçısı J. Demsky’nin yardımıyla işlendi ve kendisini “teknoloji ve meta bitişli” “erişilemeyen birinci sınıf bira” olarak iddia ediyor.

Decentraland bira fabrikası hala yapım/bakım aşamasındadır, ancak meta veri deposu kullanıcıları binanın ekran görüntülerini alabilir ve bir #awesomeheinekenmarketatingstunt hashtag’i kullanarak resimleri paylaşabilir.

Bu girişimle Heineken, metaverse’e giren ikinci bira üreticisi oldu. Bu yılın başlarında Miller Lite, sanal bira içerken Super Bowl’u izlemek için bir VR bar oluşturdu.

Eh, bazıları için sanal bira fikri tuhaf görünüyor, ama bu sadece başlangıç. Çoğu büyük ve orta ölçekli marka meta veriye katılırken, en taze piksellerden yapılan sanal bir bira, kaçınılmaz küresel dijitalleşmede sadece yeni bir kilometre taşıdır.

En güncel Metaverse haberleri NFTYORUM.COM ‘ da.

Diğer içeriğimize göz atın: Yatırım Yapılacak Coinler 2022

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.