Hillary Clinton, Ukrayna Krizi Bağlamında Rus Hesapları İçin Sıkı Kripto Kısıtlamalarını Destekliyor

0

Rusya, jeopolitik gerilimler arasında Ukrayna’yı bombalamaya devam ederken, ABD’nin eski first lady’si ve bir başkan adayı olan Hillary Clinton, hızlı ve izlenemez kripto işlemlerinin Rusya için finansal bir kaçış kapısı olabileceğinden duyduğu endişeyi dile getirdi. Şu an için Demokrat senatör, ABD ve Avrupa hükümetlerini, kendi ülkelerindeki kripto borsalarını tüm işlemleri Rusya ile sınırlamaya zorlamadıkları için kınadı. Hillary Clinton’ın endişeleri Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik devam eden saldırısından geldi.

74 yaşındaki Hillary Clinton, Rusya’yı kripto para birimi endüstrisinden etkin bir şekilde yasaklayan sert önlemler almadığı için ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden‘in yönetimine ve Avrupa ülkelerine sert çıkıştığında MSNBC ile konuşuyordu.

“Kripto borsaları olarak adlandırılan bazılarının, hepsinin değil, bazılarının, bazıları için, bilmiyorum, özgürlükçü felsefe ya da her neyse, Rusya ile işlemlerini bitirmeyi reddettiğini görmek beni hayal kırıklığına uğrattı” dedi. .

“Ukrayna’nın bu özel durumunda, Hazine Bakanlığı’nın Avrupalılar, kripto piyasalarının Rusya’nın içinde ve dışında hem devlet hem de özel işlemlerde Rusya’ya kaçış kapısı açmasını nasıl önleyebileceklerine iyi bakmalılar, ”diye ekledi Clinton.

Ukrayna, bu zor zamanlarda gerekli fonları elde etmek için dünyanın dört bir yanından bitcoin bağışlarını kabul etmeye başladı. Hafta sonu, Ukrayna‘nın resmi Twitter hesabı, Bitcoin ve Ether bağışları için kripto para cüzdan adreslerini açıkladı.

Clinton, “Yasal veya düzenleyici baskı olması gerekiyorsa, Rus ekonomik faaliyetini şu anda izole etmek için herkes mümkün olduğunca çok şey yapmalıdır” dedi. Daha önce bitcoin düzenlemesini destekledi.

Binance ve Coinbase gibi uluslararası kripto para borsaları şimdiye kadar Ukrayna’nın tüm Rus hesaplarının bloke edilmesi talebine uymayı reddetti.

“Kripto, dünya çapındaki insanların finansal özgürlüğünü artırmayı amaçlıyor. İnsanların kriptolarına erişimi tek taraflı olarak reddedilirse verimsiz olurdu. Bir CNBC raporuna göre, bir Binance yetkilisi, “Milyonlarca masum insanın hesaplarını keyfi olarak sonlandırmayacağız” dedi.

NFTYORUM.COM ile en güncel Bitcoin haberlerine ulaşın! Bir önceki haberimiz: Ukrayna’daki Savaş Nedeniyle Ethereum Fiyatı Dalgalandı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.