Hive Coin Nedir? Hive Coin Hakkında Bilgiler

0

Hive coin nedir? Web 3.0 için tasarlanan hızlı, ölçeklenebilir ve güçlü bir blok zinciri olarak karşımıza çıkan Hive merkeziyetsiz bilgi paylaşım ağıdır. DPOS (Delegated Proof Of Stake) protokolü üzerine inşa edilmiş Hive ağı, kripto para birimi Hive Coin ve platformlarının küresel olarak benimsenmesini göz önünde bulundurarak ölçeklendirelebilir olarak tasarlanmıştır.

WEB 3 için tasarlanan 3 saniyeden kısa bir süre içerisinde işlemleri gerçekleştiren, ücretsiz işlemler sunan ve 5 yıl boyunca küresel olarak test edilen, Hive Coin hakkında bilgiler, Hive Coin Yorum, Hive Coin Geleceği ve Hive Coin Kaç TL? gibi bilgileri sizler için derledik.

Hive Coin Nedir?

Hive Coin 20 Mart 2020’de, merkeziyetsiz finans savunucuları olan bir grup geliştirici tarafından kuruldu. Hive blockchain ağı, DPOS(Delegated Proof-of-Stake) protokolü üzerine inşa edilmiş, zincirler üstü kendi finansal defterine sahip olan bilgi alışverişi ve depolaması amacıyla inşa edilmiş bir ağdır. Hive ağı grafen tabanlı bir blok zinciridir. Steem blok zinciri üzerinde bulunan hive ağı, steem blok zincirinin bir hard fork’u olarak piyasaya arz edildi.

Hive Coin Nedir” sorusunu biraz daha detaylı açıklamak istersek; Hive Coin Steem blok zincirinin halka açık bir çatalıdır. WEB 3.0 için tasarlanmış, benzersiz, geleceğe yönelik bir merkeziyetsiz blok zinciri olan Hive, geliştirdiği platformların evrensel olarak kabullenilmesi göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir.

Hive, merkeziyetsiz uygulamalar ve kripto paralar arasında bir ağ geçidi sağlamasıyla, merkezi olmayan uygulamaların kullanımını ve oluşturulmasını kolaylaştırmıştır. Hive bu bakımdan WEB 3.0 blok zincirlerinin merkezinde olmak için iyi bir ağdır. Şimşek hızında ve ücretsiz işlemler gerçekleştirmeye izin veren Hive, merkeziyetsiz uygulama geliştiricileri için yüksek kripto masraf ödemeleri veya karmaşık gas ödemeleri gibi engelleri ortadan kaldırır.

Hive coin nedir sorusunu soranlar buna da baktı: Troy coin nedir?

Hive Coin Kaç TL (Türk Lirası) ?

Hive coin, son bir yıl içerisinde %1.668,33 bir yükselişle bu içerik hazırlandığı sırada 17,72 TL üzerinden işlem görüyor. Şu an 6,9 Milyar Türk Lirası piyasa değerine sahip olan Hive Coin, son 24 saat içerisinde 112,2 Milyon Türk Lirası değerinde işlem gerçekleştirilmiştir.

Hive Coin, bugüne kadar en yüksek seviye olarak 46,26 Türk Lirası üzerinden işlem görmüştür. Merkeziyetsiz uygulamalar ile kripto para ağları üzerinde köprü görevi gören Hive ağının, merkeziyetsiz uygulamaların gelişimiyle paralel olarak gelişmesi öngörülenler arasında.

Hive Coin Yorum

Bu yazımızda Hive Coin Yorum değerlendirmelerimizi, Hive ağının kullanım alanlarını ve buna bağlı olarak yükselişini ele alacağız.

Hive Coin geliştiricileri, Hive’in açık kaynak kodlu bir proje olduğunu savunuyor. Hive Coin’in arkasındaki şirket, kripto para varlıklarının tamamını soğuk cüzdanda bulunduruyor ve Hive kurulduğu günden bugüne yüzlerce uygulamada ve projede yer almayı başardı. Hive Coin sosyal medya blok zinciri olarak Hive ağına güç veren bir kripto para olarak WEB 3.0’ın yaygınlaşması ile yoluna daha emin adımlarla ilerleyecektir.

Hive Coin’i kullanan oyun ve uygulamalar platformu oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Büyük bir topluluk grubu tarafından destek almayı başaran Hive Coin böylece son 1 yıl içerisinde ki %1.668 oranında artışı hak etmiştir. Hive Coin her gün onlarca merkeziyetsiz uygulamalar aracılığıyla binlerce kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu uygulamalar arasında Dapp.com, Hivedapp’ler, Dapps’in durumu ve Dapp inceleme gibi uygulamalar yer almaktadır.

Hive Coin Nereden ve Nasıl Alınır ?

Hive Coin nereden ve nasıl alınır” diye merak edenler için, Hive Coin ile alım-satım işlemi yapabileceğiniz borsalar arasında en popüler olanlar; Binance, Mandala Exchange, Huobi Global ve Gate.io gibi dünyaca ünlü markalardır. Ayrıca Bittrex, Poloniex Bitfinex gibi borsalarda da Hive Coin alabilirsiniz.

Bilindiği üzere Hive Coin stake edilerek kazanç elde edilen bir sistemdir. Hive Coinlerinizi saklayabileceğiniz cüzdanlar arasında ise; HiveWallet, Ecency, Keychain, Vessel, LeoFinance, Peakd, Hive.blog ve Actifit kripto para cüzdanları yer almaktadır.

HiveWallet ve Hive.blog, Hive ağının kendi kripto cüzdanlarıdır.

hive-coin-nedir-analiz
hive-coin-nedir-analiz

Hive Coin Geleceği

Hive Coin geleceği Hive Coin sahipleri ve merkeziyetsiz uygulamalar topluluğu tarafından ne kadar tercih edildiğine bağlı olarak değişiklik gösterecektir. İleriye yönelik büyük bir hedef olarak WEB 3.0 gibi dev bir atılımın merkezinde blok zinciri görevi görmeyi kendine vizyon edinmiştir. Son 1 yıl içerisinde ki gerçekleştirdiği büyük atılımlarla da bunu başarmış gibi görünüyor.

Hive coin nedir araması yapanlar bunu da okudu: Unfi coin nedir?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.