HTC Metaverse Telefon Çıkarmaya Hazırlanıyor

0

Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik uygulamalarıyla ilgilenen müşterilerin telefonu düşünmesi muhtemeldir.

HTC Bir Metaverse Telefon Başlatmaya Hazırlanıyor

Şimdiye Kadar Bildiklerimiz Şu ana kadar HTC, sanal gerçekliği tercih etme ve kendi metaverse’ini geliştirme konusunda bir itibar kazandı.

HTC, sürükleyici metaverse teknolojisine sahip birinci sınıf bir yeni nesil akıllı telefon sunmayı planlıyor. Tayvan’ın elektronik devleri, kendilerini küresel öneme taşıyan erken başarıyı yeniden yakalamaya çalışıyor. Raporlara göre, şirketin Asya-Pasifik bölgesi Genel Müdürü Charles Huang, İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2022 sırasında, metaverse yeteneklerine sahip yeni bir üst düzey akıllı telefonun Nisan ayında tanıtılacağını iddia etti. Ancak telefonun teknik özellikleri veya satışa sunulacağı pazarlar gibi pek az detay biliniyor. Ek olarak, dahil edilecek sanal veya artırılmış gerçeklik bileşenlerinin türü hakkında hiçbir haber yok.

Bir DigiTimes raporuna göre, MWC 2022’de metaverse için vizyonu olan Viverse’i açıkladı. Ek olarak, 5G uç bulut teknolojileri, araç içi sanal gerçeklik ve konum tabanlı eğlence gibi yeni uygulamalar gösterildi.

Eskiden Android akıllı telefonlarıyla tanınan HTC, odağını Vive platformu için sanal gerçeklik deneyimleri geliştirmeye kaydırdı. HTC’nin başkanı ve kurucu ortağı Cher Wang, bir videoda Vive’ın hayatı temsil ettiğini ve Verse’in bölümlerini temsil ettiğini açıkladı.

Akıllı telefonun sanal gerçeklikle uyumluluğu ve üst düzey bir cihaz statüsü dışında şirket, daha önce de söylendiği gibi başka bir duyuru yapmadı. Spekülasyon için bolca yer olsa da, burası başlamak için harika bir yer.

HTC, sanal gerçekliğe verdiği önem ve metaverse’i kendi üstlendiği Viverse’i yaratmasıyla ünlüdür. Ek olarak, piyasadaki en iyi sanal gerçeklik kulaklıklarından birini üretir. Bu rakamlara göre HTC, güçlü bir akıllı telefon işlevi gören yüksek kaliteli bir sanal gerçeklik çözümü geliştirme konusunda hiçbir adım atmayacak.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, Metaverse haberleri gibi bir çok konuyu NTFYORUM.COM ile takip edebilirsiniz.

Ayrıca metaverse haberlerimizden bazılarını sizler için listeledik.

Thai Bank(SCB) Metaverse’e Katılıyor

Skechers, Metaverse Bandwagon’a Katılan En Son Marka Oldu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.