Huobi Global, DeFi ve Web3’e 1 milyar dolarlık yatırımın açılışını yaptı

0

Kriptodaki ayı piyasası, planlı sermaye şirketlerinin blok zinciri ve Web3 projelerine çok fazla yatırım yapmasını azaltmadı.

Dijital mülk ticareti Huobi Global, blok zincir ekonomisinde daha belirgin bir yatırım sermayesi olan merkezi olmayan finans (DeFi) ve Web3 programlarına odaklanan yeni bir yatırım organı ortaya çıkardı.
Ivy blokları olarak adlandırılan modern yatırım organının, Huobi’nin doğruladığı bir yönteme göre, yönetim altında genişlemek için 1 milyar doların üzerinde kripto alımları var. Firma, bu fonların “blok zinciri programlarını güvence altına almak için tanımlama ve finanse etme” konusunda kararlı olduğunu duyurdu.

Finansmana ek olarak, Ivy Blocks bir mülk idaresi çıkışı, yeni bir blockchain kuluçka merkezi ve sevecen bir soruşturma birimini içeren yerleşik programlara yardım talep edecek. Şirketin mülkiyet denetim departmanı, Huobi Global’in baş ekonomi sorumlusu Lily Zhang’a dayanarak DeFi ve Web3 programlarının ortaya çıkmasını sağlamak için “likidite yatırımları” verecek.

Ayrıca Cuma günü Ivy Blocks, Cube blok zincirinde oluşturulan otomatik bir piyasa yapıcı olan Capricorn Finance’in hibeyi almak için ilk program olduğunu açıkça ilan etti.
Şirketin DeFi’ye verdiği önem, bölgenin her yönüyle öneminin maksimum değerinden daha fazla azaldığı bir zamanda ortaya çıkıyor. Ticaret verilerine göre, tüm önemi kapalı veya TVL olarak hesaplandığında, DeFi alanı şu anda 133 milyar doların biraz altında. DeFi TVL, Aralık 2021’de kuzeyde 316 milyar dolarla zirve yaptı.

DeFi’nin sıkıntıları, 2022’nin başından bu yana talebi düşüren kripto kışının bir göstergesidir. Gözden geçirenler, mülk oranlarının cüretkar bir şekilde teklif edildiği yerlerde genellikle “irrasyonel” süreyi takip ettikleri için ayı temizleme süreçlerinin sağlıklı olduğunu söylüyorlar. Düşüş trendine rağmen, yatırım sermayesi, yatırımcıların Web3 ve metaverse gösterilerine öncelik vermesiyle kripto fenomenini sular altında bırakmaya devam ediyor. Cointelegraph Research tarafından belgelendiği gibi, blockchain ve kripto programları 14.6 milyar dolar sermaye gördü işletmeler sadece ilk çeyrekte. Bunu bir bakış açısıyla halletmek için, 2021’in tamamında yatırım sermayesi faizi yaklaşık 30,5 milyar dolardı.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.