Immutable, web3 oyunlarını tanıtmak için 500 milyon dolar topladı

0

Kripto oyun işi, içine daha fazla para kondukça ve Web 2.0 oyun şirketleri Web 3 pazarına girmeye çalıştıkça daha popüler hale geliyor.

Avustralya merkezli web3 oyun şirketi Immutable’ın başkanı ve kurucu ortağı Robbie Ferguson, şirketin geliştiricilere ve yeni başlayanlara yatırım yapmak için 500 milyon dolarlık bir fon oluşturduğunu söyledi.

Parayla, katman-2 Ethereum odaklı platformu olan Immutable X, web3 oyunları yapan projeleri ve NFT odaklı şirketleri finanse etmek için kullanılacak.

Ferguson, Immutable’ın temel amacının yeni nesil Web3 oyunlarının büyük ölçekte oynanmasını mümkün kılmak olduğunu söyledi. GameStop, TikTok, OpenSea ve Illuvium, geçmişte platformunu geliştiren oyun şirketleri ve IP sahiplerinden sadece birkaçıdır.

“Oyun oynamanın web3 tarihindeki en önemli fırsatlardan biri olduğunu düşünüyoruz” dedi. “Ulaşılabilecek toplam pazar çok büyük olacak ve oyunun şu an olduğundan çok daha büyük olacak. Sadece oyun içi ürünler tek başına 100 milyar dolarlık bir iş.”

Ferguson, bir bütün olarak adreslenebilir oyun pazarının her yıl %10 oranında büyüdüğünü söyledi. Bu, filmlerin, TV şovlarının ve müziğin oyunlara eklenmesi durumunda endüstrinin sahip olunan varlıklarının 1 trilyon dolar değerinde olabileceği anlamına geliyor.

Ferguson, 500 milyon doların “çeşitli kaynaklardan” geldiğini söyledi. “Elbette, bu anlaşmalara girmek için bilançolarını ve VC tahsislerini kullanan tüm girişim ortaklarımız var. Ayrıca geri ödeme var [Immutable’s] Değişmez ekosistemi teşvik etmek ve inşa etmek için tasarlanan vakıftan bilanço ve hibeler.”

Gelecekteki yatırım fırsatları için, fonu stratejik oyun yayıncıları ve BITKRAFT, Animoca Brands, Arrington Capital, Double Peak, AirTree, King River Capital ve GameStop gibi web3 oyunlarına ve NFT’lere odaklanan diğer yatırımcılarla birlikte çalışacak.

Mart ayında, Singapur merkezli Temasek, Immutable için 200 milyon dolarlık bir C Serisi yatırımı destekledi. Bu, şirkete 2,5 milyar dolarlık bir değer verdi. Immutable Ventures geçmişte StarkWare, Stardust, PlanetQuest ve Topology gibi birkaç web3 şirketine para yatırdı.

Ferguson, “Şimdi 100 milyon ila 1 milyar oyuncuyu Web3’e getirecek gerçekçi ekonomilerle uzun vadeli oyunlar yapmaya başlamanın en iyi zamanı” dedi. “İlk 100 milyon kişinin ilgi göstereceğinden eminim. [Web 2.0] oyun. NFT’lerin sahne arkasında herhangi bir sürtüşme olmadan kullanılabileceği ve avantajlardan yararlanabileceği orta derecede büyük, karlı bir oyun yapmak için burada tek yapılması gereken bir atılım.”

Ferguson, orta ölçekli oyun şirketlerinin önümüzdeki 24 ay içinde web3 oyunlarını pazarlayan ilk şirket olacağını düşünüyor. Ardından, önümüzdeki iki yıl içinde web3 ortamına daha fazla oyunun ekleneceğini düşünüyor.

Ferguson, “Asıl mesele, web3’ü ekleyip iyi bir oyun yapmanın zaman almasıdır” dedi. “Önümüzdeki sekiz ila on iki ay içinde çok sayıda Web3 oyunu olacak ve ondan sonraki yıllarda da yüzlerce Triple-A oyunu olacak.”

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.