İngiltere Hazinesi, barındırılmayan cüzdanlar için KYC uygulamamaya karar verdi.

0

Birleşik Krallık Hazinesi, kripto para biriminde ödeme gönderen herkesin parayı alan kişiler hakkında bilgi toplamasını sağlama planından vazgeçti.

Hazine, “müşterinizi tanıyın” (KYC) bilgilerini toplamak için barındırılmayan veya özel cüzdanlara ihtiyaç duymanın pek mantıklı olmadığını söyledi.

Raporda Hazine, “Hükümet, barındırılmayan cüzdan işlemlerinin her zaman daha yüksek risk olarak görülmesi gerektiği konusunda hemfikir değil. Meşru nedenlerle kripto varlıkları olan birçok kişi, özelleştirilebildikleri ve güvenlik avantajları (soğuk cüzdan depolaması gibi) sunabilecekleri için barındırılmayan cüzdanlar kullanır ve barındırılmayan cüzdanların yasa dışı finans için kullanılma olasılığının daha yüksek olduğuna dair hiçbir kanıt yoktur.”

Hazine kararları önemli tarafların yardımıyla alınır.

Karar, düzenleyiciler, sektördeki kişiler, akademisyenler ve devlet kurumlarının kara para aklama kurallarının değiştirilmesi hakkında konuşmalarının ardından alındı.

Önerilen yasa, finansal kurumların ve kripto para borsalarının denizaşırı transferler hakkında bilgi toplaması ve saklaması gerektiğini söyledi. İş dünyasındaki birçok kişi bunun imkansız olduğunu ve çok iş olduğunu düşündü.

Ankete katılanlar hem kısa hem de uzun vadeli maliyetlerin olacağını söyledi, ancak diğerleri daha iyi düzenlenmiş bir varlık sınıfının faydalarının bazı maliyetleri telafi edebileceğini söyledi.

Birleşik Krallık Hazinesi, seyahat düzenlemesinin kabul edilmesinin işletmeye paraya mal olacağını kabul ediyor, ancak işletmenin uzun vadede daha iyi durumda olacağını söylüyor.

Ancak yasa, de minimis seviyesini belirlemek için nakit ve kripto para birimi işlemlerine gerek kalmayacak ve barındırılmayan cüzdanlar için bilgi gereksinimlerine yalnızca yüksek risk olduğunda ihtiyaç duyulacak şekilde değiştiriliyor.

Barındırılmayan cüzdanlar, düzenleyiciler için en büyük önceliktir

Birleşik Krallık, bir banka tarafından barındırılmayan cüzdanlara odaklanan tek ülke değil. Dünyanın her yerinden yetkililer, kamuoyuna yaptığı açıklamalarda bir tür kurallara ihtiyaç duyacaklarını söylediler.

Son zamanlarda AB parlamentosu, üçüncü bir tarafça barındırılmayan cüzdanları etkileyecek bir değişikliği kabul etti. Kripto endüstrisi, gizliliğe büyük zarar vereceğini söyleyerek eleştirilere hızla yanıt verdi.

Coinbase de dahil olmak üzere eleştirmenler, bunun “borsalarda kapsamlı bir izleme rejimi başlatacağını, inovasyonu yavaşlatacağını ve kullanıcıların dijital varlıklarını güvenli bir şekilde depolamak için kullandıkları kendi kendine barındırılan cüzdanlara zarar vereceğini” söyledi.

DeFi, yeni kurallar nedeniyle değişecek.

Merkezi olmayan finans (DeFi) sektörü, üçüncü şahıslar tarafından barındırılmayan cüzdanlarla ilgili yasalardan en çok etkilenecek. Yetkililer, nasıl kurulduğundan dolayı bir süredir DeFi’ye göz kulak oluyorlar: merkezi değil ve finansal sorunlara neden olabileceğine dair söylentiler var.

Uluslararası Para Fonu, DeFi’nin finansal istikrar için bir tehdit olduğunu söyledi ve stablecoin ihraççılarının düzenlenmesini istedi. Merkezi olmayan şirketleri kontrol etmek zor olduğu için merkezi borsaların bazı sınırları olması gerektiğini söylüyor.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.