İngiltere hükümeti NFT serisi yayınlayacak

0

İngiliz hükümeti, UK Royal Mint aracılığıyla bir NFT serisini duyuracak. Hazine Bakanlığı, İngiltere’nin kendi kripto varlığını serbest bırakacağını tweetledi.

Şansölye Rishi Sunak, 1136 yaşındaki enstitüden yaza kadar erişilebilir olacak NFT’yi inşa etmesini istedi. Hazine, Twitter’da şunları söyledi: “Bu karar, İngiltere’deki kripto varlıklara almaya kararlı olduğumuz ileriye dönük yaklaşımı yansıtıyor.

Hazine’nin açıklamasıyla ilgili çok az detay var. Royal Mint’in NFT’sinin hangi görüntü veya nesneyi yaratacağından bahsetmedi. Ayrıca, ulusal hazine için fon toplamak için NFT’leri kullanıp kullanmayacakları da söylenmedi. Bir sözcü, daha fazla bilginin kısa süre içinde açıklanacağını söyledi.

Sunak tarafından bildirildiği üzere, İngiltere’yi küresel bir kripto varlık teknolojisi çekirdeği yapmak arzusuydu. Sunak, “Ertesi günün işlerini ve İngiltere’de yaptıkları işleri görmek istiyoruz” dedi. “Etkili düzenlemelerle, onlara uzun vadede düşünmeleri ve yatırım yapmaları için ihtiyaç duydukları özgüveni sağlayabiliriz.”

Daha fazla mesaj

Buna ek olarak, İngiliz hükümeti, istikrarlı paraları düzenlemeyi ve bundan sonra onları bir ödeme yolu olarak tanımayı amaçladığını söyledi. Karar, İngiltere finansal hizmetler sektörünün henüz ileri teknolojide olduğunu aktarıyor.

Yine de bu, bir ülkenin NFT’leri ve kripto para birimlerini ilk kez kullanışı değil. Ukraynalı yetkililer, Rusya ile savaşmak için NFT’leri ve kriptoyu kullandı. Muhtemelen gelecekte, diğer ülkelerdeki daha fazla hükümet yetkilisi, NFT’ler aracılığıyla farklı tesisleri ve olasılıkları belirleyecektir.

NFTYORUM.COM da en güncel NFT haberlerine ulaşabilirsiniz.

Diğer içeriğimize göz atmayı unutmayın: Starbucks, NFT İşine 2022’Nin Sonlarında Başlamayı Planlıyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.