Instagram, AR’de NFT’leri görmenin bir yolu üzerinde çalışıyor

0

O GELDİ. NFT’lerin Instagram’da görünmeye başlamasını bekliyorsanız, zamanı geldi.

NFT’leri özet akışınızda, makalelerde ve özel mesajlarda paylaşabilirsiniz. Ancak şimdilik, bu özelliği yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşıyorsanız ve Instagram’ın “bir avuç üretici ve koleksiyoncusu”ndan biriyseniz kullanabilirsiniz.

Instagram CEO’su Adam Mosseri, bir videoda NFT’leri etiketlemek için “dijital koleksiyonların” kullanılacağını söyledi. Dokunduğunuzda, NFT’nin açıklaması, yazarın adı ve kime ait olduğu gibi şeyler göreceksiniz.

İlk olarak Instagram, Ethereum ve Polygon blok zincirlerinde yapılan koleksiyonları destekleyecektir. Flow ve Solana daha sonra eklenecek. İlk başta Instagram, MetaMast, Rainbow ve Trust Wallet ile çalışacak. Daha sonra Coinbase, Dapper ve Phantom ile de çalışacak.

Mosseri, bir NFT’yi paylaşmanın hiçbir maliyeti olmadığını söyledi. Ayrıca Instagram’ın merkezi bir platform olduğunu, bu nedenle topluluktan güven ve otoritenin nasıl paylaşılacağını öğrenmek istediğini söyledi.

Instagram’ın, ücretli kullanıcıların NFT’leri profil resmi olarak kullanmasına izin vermeye çalışan Twitter’ın aksine, ödeme yapan kullanıcıları yok. Bu nedenle, hangi yazarların bu işlevi elle kullanabileceğini seçmesi gerekiyordu, bu da “güven dağıtmanın” en iyi yolu gibi görünmüyor.

Meta’nın açıklaması, şirketin NFT’leri yalnızca yayınlara koymaktan başka şekillerde düşündüğünü ima etti.

Mosseri, yaratıcı ekonominin Instagram için önemli olduğunu ve sanatçıların para kazanmasına yardımcı olmanın işletmenin sahip olduğu sorunlardan biri olduğunu söyledi. Gelecekte Instagram, dijital koleksiyon ürünleri satabilir.

Bu yöne işaret eden birkaç işaret var. Bir mobil geliştirici olan Alessandro Paluzzi, Instagram’ın dijital koleksiyon ürünlerini test etmesi hakkında birkaç kez tweet attı. Hatta bazı resimler bir teklif verme sistemine işaret ediyor.

Mark Zuckerberg, Facebook’ta şirketin NFT hedeflerinden daha fazlasını gösteren bir video yaptı. YouTuber Tom Bilyeu ile yaptığı konuşmanın bir kısmı, şirketin Facebook’a NFT’leri de eklemeyi planladığını gösteriyor.

Spark AR teknolojisini kullanarak, “dijital sanatı gerçek yerlere yerleştirebilmeniz” için artırılmış gerçeklik NFT’leri yapmayı da düşünüyor.

Bir Facebook yöneticisinin silinen tweetleri, NFT’lerin meta veri tabanında dijital ürünler ve deneyimler ticareti yapmak için kullanılabileceğini de ima etti.

Meta NFT’lerle yeni başlıyor, ancak hedeflerinin Twitter’dan daha yüksek olduğunu zaten söyledi.

Ama Mart ayında yazdığımız gibi sektörde çok fazla dolandırıcılık ve suç var. Bu nedenle, şirketin sanatçıları ve koleksiyoncuları hack’lerden ve türev sanat projelerinden korumak için NFT’ler hakkında güvenlik ve öğretim araçları yapması çok önemlidir.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

cryptozare.eth hakkında

nft toplayıcı | moda editoryal görüş

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.