Instagram NFT’leri Benimsemeye Hazır

0

Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, bir etkinlik sırasında Instagram NFT’lerinin ilk çıkışını yapma arayışında önemli ilerleme kaydettiğini doğruladı.

Meta, Instagram’ın arkasındaki şirket ve diğer fantastik sosyal medya platformları, metaverse’de nane yapmanıza yardımcı olmaya hazır. Görünüşe göre teknoloji alanındaki her önemli oyuncu NFT pastasından bir dilim almak istiyor ve çoğu için teknoloji devlerinin NFT girişlerini yapması an meselesi.

Instagram bir süredir NFT projesi üzerinde çalışıyor; Aralık ayında Instagram Başkanı Adam Mosseri, medya platformunun daha fazla insanın teknolojinin avantajlarından yararlanmasına yardımcı olmak için NFT’leri “aktif olarak araştırdığını” doğruladı.

Instagram NFT ile ilgili bir etkinliğin ilk ipuçlarından bahsetmek istediğimizi varsayalım. Bu durumda, Instagram’ın “İçerik Oluşturucu Haftası” olarak bilinen yalnızca davetlilerin katılabileceği bir sanal zirveye ev sahipliği yaptığı 2021 Yazına geri dönmemiz gerekecek. davetiyeler.

Instagram’ın NFT hareketlerini düşündüğünüzde, ana şirketi Meta’nın kazançlı, birbirine bağlı sanal bir dünya vizyonunu gerçekleştirmeye yönelik yardım planıyla stratejik olarak uyumludur. Meta, NFT beklentileri konusunda hiçbir zaman utangaç olmadı. Yine de, Meta’nın birincil platformu olan Facebook’un kullanıcı demografisini düşündüğümüzde, NFT teknolojisinin büyük bir hayranı olmayan bazı kullanıcı ve içerik oluşturucuların Meta’dan gelen bu gelişmelere nasıl tepki vereceğini merak ediyoruz.

İçindekiler

Instagram NFT Çağında

Instagram partiye biraz geç kaldı; diğer birçok sosyal medya platformu, NFT’leri kendi platformlarına uygulamak için harekete geçti – en önemlisi Twitter. NFT meraklıları ve kullanıcıları bir süredir Instagram’dan olumlu NFT haberleri bekliyordu ve sonunda geldi.

Daymond John ile yakın zamanda sonuçlandırılan South by South West’te (SXSW), Meta’nın CEO’su ile yaptığı konuşma sırasında, Mark Zuckerbergşunları paylaştı, “Bugün tam olarak ne olacağını açıklamaya hazır değilim, ancak önümüzdeki birkaç ay içinde, NFT’lerinizin bazılarını getirme yeteneği ve umarım zamanla bunun içinde bir şeyler basabiliriz. Çevre.”

Zuckerberg halka pek bir şey sunmadı, ancak önümüzdeki birkaç ay içinde Instagram’daki NFT’lerle ilgili olarak kullanıcıların neler bekleyebilecekleri hakkında biraz ışık tutacak kadar paylaşımda bulundu.

Instagram NFT’lerin yeni evi nasıl yapılır?

Birkaç hafta önce Twitter, premium kullanıcıların NFT profil resimlerini etkinleştirmesini mümkün kıldı. Entegrasyonundan bu yana, karışık eleştiriler aldı, bazıları entegrasyondan memnunken, diğerleri bunu Web3 topluluğuna karşı bir alay olarak görüyor.

Ne de olsa Jack Dorsey’in kripto paraya yakınlığını ve Twitter’ın canlı NFT ve Crypto topluluğunu düşündüğümüzde, söylenen ve yapılan NFT özellikleri Twitter’da daha anlamlı hale geliyor. Instagram’ın NFT topluluğunu platformunda nasıl evde hissettireceğini bulması gerekecek çünkü bunu başaramamak Meta’nın NFT planlarını önemli ölçüde etkileyecek.

NFTYORUM.COM’un diğer içeriklerine göz atın: McLaren NFT’ler İçin InfiniteWorld İle Ortaklık Kuruyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.