Intel, Bitcoin ve NFT madenciliği için yeni bir çip piyasaya sürüyor

0

Teknoloji dünyasının gücü ve mikroişlemci üreticisi Intel, Bitcoin ve NFT madenciliği için yeni bir çip duyuruyor. Bu, şirketin kripto para birimlerinin yükselişi ve NFT büyümesi ile nakit para kazanmaya yönelik stratejik hamlesini yansıtıyor.

Yeni ürün özellikle performansa, kullanım kolaylığına ve kararlılığa saldırıyor. Intel tarafından bildirildiği üzere, yeni blok zinciri yongası, çoğu geleneksel Grafik İşlem Biriminden (GPU) 1000 kat daha hızlı hareket ediyor.

Büyük miktarda bilgi işlem gücüne ihtiyaç duyan ve çok fazla enerji kullanan blok zincirinin çalışmasını hızlandıran, enerji açısından verimli bir “hızlandırıcıdır”. Aslında, Bitcoin madenciliğini maliyetten kolay indirimler yapacak. Ek olarak, blok zinciri madenciliği eylemlerinin aksi takdirde büyük karbon ayak izini azaltabilir.

Daha fazla mesaj

NFT Madenciliği Çipi Ne Zaman Çıkacak?

Çip sevkiyatları 2022’nin sonlarında başlayacak. Intel, GRIID Altyapısı ve yeni adı verilen Block Inc. (Eski Square Şirketi) gibi ilk müşterilerini şimdiden güvence altına aldı. Jack Dorsey, blockchain teknolojisine odaklanmasını yansıtacak şekilde şirketin adını değiştirdi.

Teknoloji dünyası Intel’in bir blok zinciri ürünü çıkarmasını bekliyordu. Rakibi NVIDIA Corp, blok zincir dünyasındaki fırsatları yakalama çabalarını ikiye katlıyor. Daha önce, madencilik faaliyetleri için yaygın olarak kullanılan diğer çiplerden bahsetmeden, ETH tabanlı madenciliği desteklemek için özel bir çip yayınladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.