Internet Explorer bir Nostalji patlamasıyla bitiyor

0

Microsoft, önümüzdeki aylarda E’yi devre dışı bırakacak ve Windows kullanıcılarını yeni Edge web tarayıcısında düzenleyecek. Duyuru, eğlenceleri, memleri ve hatta bazı sevgi dolu hatıraları motive etti.

Microsoft ortak yapımcısı Bill Gates, 1997’de San Francisco’da şirketin Internet Explorer web tarayıcısının en yeni sürümünün açılışını yaptı.

16 Ağustos 1995’ti “Bill Clinton Beyaz Saray’daydı ve Microsoft internette gezinmek için yeni bir yol açtı: Internet Explorer.

Hatalıydı ve etkin değildi, birçoğu açıklandı Ama her zaman oradaydı. Çarşamba günü, bir nesil tarafından sevilen ve nefret edilen web tarayıcısı istifa etti ve internet tarihinin çöp kutusuna atıldı.

Bu durum, 1990’lar için şaşırtıcı derecede güçlü nostalji izlenimlerini bir araya getirdi, birçoğunun çevrim içi dünyayı ilk kez çevirmeli bağlantılar, sohbet odaları ve Friendster gibi uzun süredir devam eden sosyal medya siteleri aracılığıyla gerçekleştirmeye başladığı bir dönem.

Artık Internet Explorer artık mevcut olmadığı için, birçoğu küçük “e” harfli küçük mavi simgenin çocukluk yatak odalarından, okul yurt odalarından ve ofis odalarından kaçış yolu olduğu bir süre boyunca yandı.

Internet Explorer’ı kullanmaya başladığında 11 yaşında olan Port Arthur, Texas’tan 27 yaşındaki bir Amazon çalışanı olan BreI’mI’ Babino, “Artık kullanmasam da, izlenimini kaybetmeye devam edeceğim” dedi. Okul ödevlerini yapmak ve Club Penguin gibi çevrimiçi oyunlar oynamak için.

Wall Street Journal, bu ay itibariyle, web trafiği web sitesi StatCounter’a atıfta bulunarak, web’de gezinen topluluğun %.28’inin henüz Internal Explorer kullandığını duyurdu. Karşılaştırıldığında, insanların yaklaşık üçte ikisi Google Chrome kullanırken, %18’i Apple’ın Safari’sini kullanıyor.

Bir Internet Explorer kullanıcısı gazeteye “Bunu görmek üzücü” dedi.

Bir diğeri, “Henüz işlemeye çalışıyorum” dedi.

Internet Explorer’ın evrensel Windows düzenleme sistemine dahil edilmesi ve belirli yönetim web sitelerinde kullanılması koşulu, tarayıcıyı milyonlarca insan için günlük yaşamın kaçınılmaz bir yönü haline getirdiğini açıkladı.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.