Iost Coin Nedir? Detaylı Iost Coin Analizi

0

Jimmy Zhong ve arkadaşları tarafından geliştirilen, Bluehill adında 50 milyon dolarlık kuluçka makinası ve hızlandırıcısına sahip IOST (Internet of Services Token) Coin Nedir? Kendini ultra hızlı işlemler gerçekleştirebilen, açık kaynak kodlu, merkezi olmayan, kendi düğümlerine sahip ve inanılırlık ispatı gibi yenilikçi teknolojilerle ifade eden IOST Coin projesi detayları, IOST Coin yorum ve geleceği hakkında yeni bilgiler öğrenin.

IOST Coin Nedir?

IOST Coin, merkezi olmayan, ultra hızlı işlemler gerçekleştirebilen, inanılırlık kanıtı (Proof-of-Believability) gibi yeni nesil konsensüs protokolüne sahip, kendi ekosistemine sahip bir blockchain ağıdır. IOST (Internet of Services Token) Coin, Jimmy Zhong, Terrence Wang, Sa Wang, Ray Xiao ve Justin Li gibi internet dünyasına kendini adamış kişiler tarafından geliştirilmiştir.

2017 yılında geliştirilmeye başlanan IOST Coin, 2018 yılının ilk çeyreğinde Ethereum ana ağı üzerinde ERC-20 standardında IOST jeton dağıtımı yaparak 31 milyon dolarlık likit elde etmeyi başardı. Yüksek ölçeklenebilirlik, yüksek kullanım ve akıllı sözleşme platformları arasında en popüler olan Ethereum, Tron ve EOS ağlarına göre saniyede 100.000 işlem gerçekleştirebileceğini iddia ediyor. Ethereum saniyede 20, Tron 2.000 ve EOS 4.000 işlem gerçekleştiriyor.

Şubat 2019 yılında Olympus v1.0 IOST ana ağı aktif hale getirildi. Şubat 2019’dan sonra tüm ERC-20 standardına sahip IOST Coinler, IOS’un kendi ana ağını kullanıma açması sonrası IRC-20 standardına sahip IOST Coinler ile değiştirilmeye başlandı. Huobi Global ve Binance gibi dünya’nın önde giden kripto para borsaları ise bu takas işlemini otomatik olarak gerçekleştirerek, kullanıcılarına büyük kolaylık sağladı.

Kullanıcılar ve kurumlar arasında ki ödemeler için geliştirilen IOS ağı takipçileri, “IOST Coin Nedir?” sorusunun yanı sıra, “IOST Coin Projesi Nedir?” sorusunu araştırdığını google trend arama verileri sonucunda gözlemledik. Yazımızın devamında sizlerle buluşturuyoruz.

IOST Coin Projesi

IOST Coin Projesi kurumsal kullanım için geliştirilen, blockchain alt yapısı açık kaynak koduna sahip, güvenli ve yüksek ölçeklenebilirliğe sahip bir projedir. İnanılırlık İspatı (POB) ile ultra hızlı işlemler gerçekleştirebilen IOST ağı, kendi düğümlerine ve cüzdanına sahiptir.

Verimli Dağıtılmış Parçalama (EDS), Fikir Birliği Protokolü, Mikro Durum Bloğu, TransEpoch ve Atomix gibi yeni nesil teknolojileri gelecek yol haritasına dahil eden IOST Coin projesinin amacı, “blockchain hizmetleri için gelecekte, temel mimari olmak, kullanıcılar ve kurumlar arasındaki ödeme işlemlerine aracılık etmek”.

IOST-coin-nedir-yorum
IOST-coin-nedir-yorum
Daha fazla mesaj

IOST Coin Yorum

IOST Coin toplam piyasa arzı, 90.000.000.000 milyar IOST Coin olarak belirlenmiştir. Şu an piyasada 18 milyar IOST Coin dolaşımdadır. Ocak ayının son haftasına girerken %10’luk bir artış ile 0,307 Türk Lirasından işlem görmektedir.

IOST Coin piyasa değeri şu an 5,556,757,581 milyar Türk lirasıdır. IOST 2021 yılı 3. ve 4. çeyrek yol haritasını kendi sitesi üzerinde yayınladı. Hedeflerine doğru emin adımlarla ilerleyen IOST, Medium üzerinde “IOST 2021 Yıllık Özet” başlıklı yazısını yayınladı. Güzel başarılara imza atan Singapur ekibini kutluyoruz.

IOST Coin yorum ve analiz verileri göz önünde bulundurulduğunda IOST ekibi bu yarıştan kolay kolay vazgeçecek gibi durmuyor. Kendileriyle birlikte projelerine hayat veren çoğu ekip dağıldı ya da farklı bir projeye geçiş yaptı. IOST ise yoluna kararlı bir şekilde ilerliyor. 2021 yılı kripto paralar içinde oldukça dalgalı geçen bir yıl oldu. IOST’de 2021 yılında yükseliş trendini yakalayan diğer kripto paralar gibi yükselişini sürdürdü. Geçen yıldan bugüne %300’lük bir artış ile yatırımcılarına kazandırmayı başardı.

Tabii ki bu artışın arkasında, özverili bir ekibin ve coşkulu, inanan bir topluluğun etkisi kendini göstermektedir. 2022 yılı için “Roma Bir Günde Kurulmadı” mottosunu açıklayan IOST ekibi, yakın zamanda 2022 yol haritasını açıklayacağını, belirtti.

IOST coinin bitcoin üzerinde grafik dalgalanması aşağıdaki gibidir. Veriler canlı olarak çekilmektedir.

IOST Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

IOST Coin şu an en püpüler kripto para borsalarında işlem görmektedir. Binance, Huobi Global, Gate.io, Crypto.com OKX, KuCoin, CoinEx, LiveCoin, Bitrue, Bittrex gibi dünya genelinde bilinen borsalar üzerinden IOST Coin satın alabilirsiniz.

IOST Coin Geleceği

IOST Coin geleceği hakkında şüpheye yer vermeyen bir ekibe sahip. Yenilikçi teknolojileri blockchain tabanına entegre etmeyi başaran sağlam bir ekosisteme sahip, tecrübeli, kararlı ve çalışkan bir yönetim kadrosu ile birlikte arkasına aldığı coşkulu topluluk, IOST Coin’in geleceğini öngörülebilir kılıyor.

2022 yılı için daha fazla stratejik ortaklıklar kurmayı hedefleyen IOST Coin; NFT, DeFi ve Metaverse gibi geleceğin teknolojilerine odaklanmış vaziyette bekliyor.

Bu yazıyla ilgilenen kullanıcılar aynı zamanda bunu da okudu: Vtho coin nedir?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.