İran Çarşamba günü bitcoin madenciliği ekipmanının gücünü kesecek

0

İran Enerji Bakanlığı’nın elektrik sektörü sözcüsü Mostafa Rajabi Mashhadi, kripto para birimi madenciliğine izin verilen ekipmanın gücünün bir sonraki İran takvim ayı Tir’in (22 Haziran Çarşamba) başında kapatılacağını ve kapatılmayacağını söyledi. limitin sonuna kadar tekrar açılabilir.

Rajabi Mashhadi, ülkede şu anda 118 onaylı kripto para birimi madenciliği birimi olduğunu söyledi. Önümüzdeki aydan itibaren bu birimler kendilerini ulusal şebekeden kesmek zorunda kalacaklar.

Geçen hafta, ülkenin en yüksek elektrik kullanımı 62.500 megawatt (MW) ile yeni bir rekor kırdı ki bu büyük bir rakam. Ayrıca, tahminlere göre bunun için tüketim ihtiyacının da olduğunu söyledi. [Iranian calendar] Hafta (Cuma günü sona erecek) 63.000 MW’ın üzerinde olacak, bu da etrafta dolaşmak için yeterli elektrik olmadığı anlamına geliyor.

2019’da, İran hükümeti tarafından onaylanan kripto para biriminin ardından Madencilik bir sektör olarak elektriğin çok ucuz olması nedeniyle birçok şirket ülkenin her yerinde kripto para madenciliği yapmaya başladı. İran santralleri bu sektörü para kazanmanın bir yolu olarak görmeye başladı.

Ocak 2020’de Sanayi, Madencilik ve Ticaret Bakanlığı tarafından kripto para madenciliği ekipmanı için binden fazla lisans verildi.

Lisanslı birimlere ek olarak, bazı yasadışı madenciler kripto para madenciliği yapmak için ev elektriğini kullanmaya başladı. Bu, kuraklık ve yağmur eksikliği nedeniyle zaten kötü durumda olan ülkenin elektrik altyapısı için birçok soruna neden oldu.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.