İspanyol havayolu Vueling, bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayacak

0

. Vueling, 2023’ün başında Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlamak için kripto para birimiyle ödeme hizmeti sunan BitPay ve küresel bir ödeme çözümleri sağlayıcısı olan UATP ile birlikte çalışıyor.

Bir basın açıklamasına göre, International Consolidated Airlines Group’a (IAG) ait bir İspanyol havayolu şirketi olan Vueling, bitcoin’i ödeme olarak kabul etmek için önde gelen bitcoin ödeme altyapısı sağlayıcılarından BitPay ile işbirliği yaptı.

Vueling’in dağıtım stratejisi ve ittifaklar müdürü Jess Monzó, “Bu ortaklıkla Vueling, dijital bir havayolu olarak konumunu güçlendiriyor” diyor. . “Müşterilerimize en yüksek güvenlik ve güvenilirlikle kripto para birimleri ile işlem yapma imkanı sunan en iyi ortağı BitPay’de bulduğumuz için çok memnunuz”.

Havayolu ayrıca, önümüzdeki yılın başlarında bitcoin ve diğer kripto para birimlerini ödeme olarak kabul etmek için gereken altyapıyı kurmak için seyahatle ilgili ücretler için bir ödeme ağı olan Universal Air Travel Plan Incorporated (UATP) ile birlikte çalışacak.

BitPay ve UATP ile olan ortaklık sayesinde Vueling, Avrupa’da bitcoin’i bir ödeme şekli olarak kabul eden ilk düşük maliyetli havayolu olacak. Seçim ilk olarak Vueling’in web sitesindeki kişilere sunulacaktır.

UATP’de çalışan kıdemli başkan yardımcısı Rachel Morowitz, “Bu dijital ödeme çağında satın alma halka bir ödeme şekli olarak kripto para birimi sunmak bir zorunluluktur” dedi. UATP ve BitPay, bu seçeneği havayolu endüstrisine getirmek için birlikte çalıştı ve bu, Vueling müşterilerinin kripto para birimleriyle artan ödeme isteklerini karşılamalarına yardımcı oluyor.”

Müşteriler birçok cüzdanla ödeme yapabilecek ve BitPay ekosistemi aracılığıyla kullanılabilen ödeme yöntemleri. Bilet fiyatları yine euro olarak gösterilecek.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.