İsrail Merkez Bankası, hükümetin DeFi Akıllı Sözleşmelerini daha yakından izlemesi gerektiğini düşünüyor

0
NFT Haberleri

Bloomberg, 20 Haziran Pazartesi günü yayınlanan bir çalışmada, İsrail merkez bankasının “kötü niyetli” davranışları önlemek için merkezi olmayan finans (DeFi) için akıllı sözleşmelerin izlenmesi gerekebileceğini söylediğini bildirdi.

Bankanın bir merkez bankası dijital para birimiyle ilk testi üzerinde çalışan İsrail Bankası araştırmacıları, Ethereum blok zincirindeki akıllı sözleşmelerin “kötü niyetli” bir şekilde (CBDC) yapılabileceğini söylüyor.

Bloomberg, çalışmanın “Önemli bir soru, akıllı sözleşmeyi kimin yaptığıdır” dediğini bildirdi. Herhangi birinin blok zincirinde akıllı bir sözleşme oluşturmasına izin vermek, tüm sistem için büyük bir risk oluşturabilir.

Merkez bankası, dijital cüzdan transferleri, işlem tamamlama ve gizlilik çalışmasının bir parçası olarak Ethereum blok zincirine baktı.

Yaklaşık 100 ülke bir CBDC yayınladı veya bunu düşünüyor. ABD Federal Rezervi’nden sorumlu Jerome Powell, dijital doların uzun vadede para birimini daha güçlü hale getirmeye yardımcı olacağını söylüyor.

Ethereum nedir? Bu, PYMNTS Blockchain Serisinin bir parçasıdır. Blockchain, kripto para biriminin sadece işlemlerden daha fazlası için kullanılmasını mümkün kıldı.

PYMNTS geçen hafta ABD’de iki taraflı bir yasa tasarısının dijital varlıklara hazine yerine emtia gibi davranacağını bildirdi.

Dolayısıyla, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) artık dijital para birimlerinden (SEC) sorumlu olmayacaktı. SEC başkanı Gary Gensler, kripto para birimi işini “finansın Vahşi Batısı” olarak adlandırdığından beri endüstri, CFTC’nin SEC’den daha az katı olacağını düşünüyor.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

cryptozare.eth hakkında

nft toplayıcı | moda editoryal görüş

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.