Jay-Z’nin Brooklyn Hayvanat Bahçesi spor ayakkabıları nihayet NFT olarak açık artırmaya çıktı

0

IRL spor ayakkabı kültürü ve Web3’ün bir birleşimi olarak, NFT pazaryeri ClubRare, popüler Jay-Z serisinden bir prototip spor ayakkabı açık artırmaya çıkaracak. Brooklyn Zoo spor ayakkabı şirketi bu prototipi sadece on çift spor ayakkabı yapmak için kullandı ve yeniden satış değeri 25.000 doların üzerinde.

Spor ayakkabı 21 Haziran’da açık artırmaya çıkarılacak ve ayakkabının sanatçı desenini içeriyor. Açık artırmayla satılabilecek Brooklyn Hayvanat Bahçesi ayakkabılarından metaverse uyumlu olacak tek ayakkabı bu; yani, alıcı muhtemelen spor ayakkabılarını bu Web3 sosyal alanlarında avatarı olarak giyebilir.

Müzayede ClubRare’in web sitesinde yapılacak ve müzayede için asıl öğe bir NFT’dir. THE NFT, gerçek dünyadaki fiziksel ayakkabıya ve sanatçı modeline bağlanacak. İhalenin türü ve ihalenin rezerve edilip edilmeyeceği konusunda henüz net bir bilgi yok.

Brooklyn Zoo spor ayakkabıları, ünlüler dünyasında ve Jay-Z ve LeBron James’in de aralarında bulunduğu alıcılar arasında tanınmaktadır. Özellikle Jay-Z, şirketin spor ayakkabılarını çeşitli etkinliklerde kullandı ve ayakkabı serisi için tanıtım yarattı. Erkek stili dergisi GQ, Brooklyn Zoo spor ayakkabılarından birini “Sneakers Month” sırasında bir çift Jordan 1 s sergiledi.

ClubRare, fiziksel dünyayı, şirketin “fijital” olarak adlandırdığı bir süreç olan dijital ile birleştirmeyi amaçlayan bir şirkettir. Bir NFT pazarına sahiptir ve gerçek dünyadaki koleksiyonlar için açık artırmalara ev sahipliği yapar ve açık artırmaya çıkarılan ürünler NFT’lerdir. ClubRare, Brooklyn Zoo spor ayakkabı prototipini bu ayın sonlarında NFT.NYC’de sergilemeyi planlıyor.

NFT’ler fiziksel mal toplayıcı pazarını yeniden şekillendirebilir

ClubRare’in fiziksel koleksiyoncuların mallarını müzayedede kullanmak için bir NFT kullanması farklıdır, ancak benzeri görülmemiş değildir. Birçok şirket, blok zincirin menşei doğrulama yeteneğinden yararlanmak için gerçek dünya ürünlerini NFT’lere bağlıyor.

Birkaç ay önce Mike Tyson, “gizemli kutu” NFT’lerini açık artırmaya çıkarmak için Binance ile işbirliği yaptı. Bazı NFT’ler, NFT sahiplerinin kullanabileceği fiziksel ürünlerle birlikte geldi. Ek olarak, bazı fiziksel ürünler Tyson’ın imzasıyla geldi.

Bir Konyak likör şirketi olan Hennessy, birkaç ay önce özel bir likör NFT pazarı aracılığıyla bir NFT’yi açık artırmaya çıkardı. NFT, yüksek bir fiyata satıldı, bu, NFT’nin sanatından kaynaklanmıyordu. Hennessy, NFT alıcısına kutu ve bardak gibi diğer faydaları olan özel bir Konyak şişesi sözü verdi.

Hem Tyson hem de Hennessy, NFT’nin sahipliğini kanıtlamak için kolay blok zinciri özelliğini kullandı. Bunu yaparak şirketler kendilerine kolayca fiziksel mal gönderebilirler. Bu, Shark Tank’tan Kevin O’Leary’nin NFT’leri Bitcoin’lerden daha büyük yapabileceğini söylediği bir süreçtir.

Brooklyn Hayvanat Bahçesi spor ayakkabılarının ne kadar sattığını zaman gösterecek, ancak asık suratlı, NFT teknolojisinin bu kullanımı daha popüler olacak.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

Tiffany Ellis hakkında

ABD’den gülen meraklı bir yazar. Cryptocurrencies, Arts ve NFT’leri seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.