JP Morgan Metaverse’e Giriş Yaptı

0

Haftanın başlarında, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nin değil, dünyanın en büyük ve en etkili bankalarından biri olan JP Morgan Metaverse’e giriş yaptı.

Wall Street’teki son hareketlere ve olaylara bakılırsa, kurumsal bankacıların işlerini yapma zamanının geldiği açıkça görülüyor.

Metaverse’i tebrik ederiz çünkü JPMorgan’ın uzay macerası, finans merkezinin Decentraland’deki ilk sanal salonunu açtı. JPMorgan Chase, Decentraland dinlenme salonu nasıl görünüyor ve nasıl hissettiriyor? Yeni başlayanlar için, alanı kontrol ettiğinizde, bankanın CEO’su Jamie Dimon‘un bir portresi ile karşılaşacaksınız.

Dimon’un katılımı başlı başına önemli çünkü Bitcoin’in en açık sözlü eleştirmenlerinden biri oldu ve son zamanlarda kripto para birimleri hakkında aşağılayıcı yorumlar yaptı, hatta bu varlık sınıfını işe yaramaz ve içsel değerden yoksun olarak nitelendirdi. Kripto, Metaverse ve NFT şampiyonları, JPMorgan’ın Metaverse etkinliğiyle ilgili son haberlerle dolu bir gün geçiriyor olmalı.

Bu, Wall Street’teki Cryptocurrency duyarlılıklarında önemli bir değişiklik anlamına gelebilir ve JPMorgan, Metaverse’in dünya ekonomisinin her bir sektörünü etkileme olasılığı olan, yaşam boyu trilyon dolarlık bir fırsatı temsil ettiğine inandıklarını açıkça belirtti.

İçindekiler

JP Morgan Metaverse: Sonraki Büyük

Kapı komşunuzdan Fortune 500 şirketlerinin CEO’larına kadar herkes Metaverse’i dünya için bir sonraki büyük sınır olarak lanse ediyor ve bu sınır teknoloji ve işin ötesine geçmeyi vaat ediyor; gelecekte çoğu insanın hayatının ayrılmaz bir parçası olacak.

Görünüşe bakılırsa Metaverse çok önemli olacak. Halihazırda mevcut olmayan veya mevcut iş ve düzenleyici ortamla mümkün olmayan yeni iş modellerinin başlatılmasına yardımcı olacaktır. Büyük bankaları tanıyorsanız, paranın olduğu yere gittiklerini ve JPMorgan Chase’in sektörlerinde bu teknolojiyi benimseyen ilk kişilerden biri olarak hayatta bir kez karşılaşabilecekleri bir fırsatı kovaladığını doğrularsınız. Bu banka, Metaverse’in yılda 1 trilyon dolarlık bir fırsat olacağı yönündeki yükseliş tahminini yayınladığında, dünyaya Metaverse’in önümüzdeki birkaç yıl içinde eylemin olacağı yerin sinyallerini veriyorlardı.

Onyx Lounge iş dünyası için ne ifade ediyor?

JPMorgan Chase’in Decentraland’daki Onyx Lounge açılışına banka tarafından hazırlanan bir rapor eşlik etti. Bu rapor oldukça kapsamlıdır ve gelecek için birçok heyecan verici bilgi ve fırsatı ele almaktadır.

Diğer şeylerin yanı sıra, raporda belirtilen etkili şirketler PWC, Nike, Verizon, Atari ve metaverse teknolojisini ilk benimseyenler gibi.

Ne de olsa, NYSE’nin yakın zamanda NFT planlarını açıkladığını ve şimdi JPMorgan Chase’in bu alanı geleceğin para fabrikası olarak gösterdiğini düşünürsek, yakında daha fazla büyük bankanın harekete geçmesini bekleyebiliriz.

Diğer haberimize de göz atın: Cordia, Sanal Restoran’ı Crypto Food Hall’ı Piyasaya Sürüyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.