Lacoste Discord, bir bilgisayar korsanlığı saldırısının en son kurbanı oldu

0
NFT Haberleri

Saldırıya uğrayacak bir sonraki büyük NFT discord sunucuları resmi Lacoste Discord olacak. Saldırı, özellikle, NFT’lerini erken görebildiklerini söyleyerek Discord’u kullanan kişilerin peşinden gitti. Ancak bağlantıya tıklamış olsalardı, dolandırıcılar tüm kripto para cüzdanlarını ele geçirmiş olacaktı. Bugün Lacoste Discord, durumun artık tehlikeli olmadığını ve araştırdıklarını söyledi.

Lacoste Discord hack, bir dolandırıcılık modeline uyuyor.
Ünlü bir Fransız giyim şirketi olan Lacoste, web3 varlığını büyütüyor ve kısa süre önce “UNDW3” adlı bir NFT projesi başlattı. Resmi Lacoste Discord’un 83.000’den fazla kullanıcısı var ve bu da onu yoğun bir yer haline getiriyor. Bu nedenle, dolandırıcılar onu hedef almaya karar verdiler.

“Hacker, bir siteye sahte bir bağlantı verdi. sahte olan UNDW3 web sitesinin kopyası nane bağlantısını ortaya çıkardı ve kullanıcılardan bir işlem imzalamalarını istedi, ”dedi yönetici bu sabah Discord’da. Bu nedenle, dolandırıcı tüm parasını aldı. Saldırıyı bulduktan sonra sitedeki tüm duyurulardan ve kötü hesaplardan hemen kurtulduk.”

Lacoste’un Discord’u tüm güvenlik kurallarına uymuş gibi görünüyor. Moderatör tokenlerinden birinin saldırıya uğradığını düşünmelerine rağmen, Lacoste bunu incelemeye söz verdi. Yine de hepimiz biliyoruz ki, bilgisayar korsanlarının içeri girmek için sadece küçük bir hata yapması yeterlidir.

Discord hala hack altında

Bilgisayar korsanları hala Discord’un peşinden gitmeyi seviyor gibi görünüyor. Bir sunucuda çok fazla insan olduğu için, onlara aynı anda birkaç kişinin peşinden gitme şansı verir. Tıklamadan önce tıkladığınız URL’leri iki kez kontrol edin. Bir bağlantının gerçek olup olmadığını bilmiyorsanız, tıklamayın.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

Nicolle hakkında

Hintli bir Serbest yazardır. Web3 ile ilgili her şey hakkında düşünmeyi, öğrenmeyi ve yazmayı sever.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.