Lacoste “UNDW3” NFT Topluluğu Başlatıldı

0

Lacoste adlı bir Fransız giyim şirketi, ünlü timsah logosuna dayalı bir NFT hattı yaptı. “UNDW3” olarak adlandırılan bu 11.212 NFT’nin sahipleri Lacoste’un yeni Web3 topluluğuna katılabilir.

Lacoste, 14 Haziran’da Ethereum ağında “UNDW3” NFT’lerini yayınladı. Markanın Twitter hesabı, bu NFT’lerin hızla tükendiğini ve artık bunları satın almak için tek yerin Lacoste’un OpenSea web sitesinde olduğunu söylüyor.

Lacoste’un neden 11.212 NFT yaptığını merak ediyorsanız, rakam şirketin ürettiği ünlü Polo L1212’den geliyor. Ancak Lacoste polo gömlekleri bu NFT’lerden biri değil. Bunun yerine, her “UNDW3” NFT, bir göletten bakan bir timsahın parlak gözlerinin bir filmini gösterir.

“UNDW3” çıkmadan önce Lacoste, NFT sahiplerinin elde edebileceği tüm avantajlardan bahsetti. “UNDW3” topluluğunun bir parçası olan tüm insanlar, özel ürünlere ve etkinliklere erişebilecek. Lacoste ayrıca topluluktaki insanları yeni tasarımlar için fikir vermeye veya kendi kıyafetlerini yapmaya teşvik etti.

Lacoste, Twitter’da kripto piyasası belirsiz olsa da “sanal gerçeklik” ve “metaverse” potansiyeline inandığını söyledi. Lacoste’un baş marka sorumlusu Catherine Spindler, Web3 teknolojilerinin markanın “yaratıcılık ve avangardizm” ile eşleştiğini söyledi.

“UNDW3” NFT’lerini piyasaya sürmeden önce Lacoste, hayranlarla daha iyi konuşabilmek için kendi Discord kanalını kurdu. Lacoste ayrıca NFT sahiplerinin oy kullanabilecekleri veya önerilerde bulunabilecekleri bir DAO kurdu.

Birkaç ay önce, Lacoste metaverse deneyimleri yapmaya ilgi gösterdi. Mart ayında bir Fransız giyim şirketi Minecraft oyununa etkileşimli bir “Croco Island” ekledi.

Giyim şirketleri Web3’te daha görünür hale geliyor

Lacoste’un “UNDW3” NFT topluluğu, giyim sektöründeki yeni trendin bir örneğidir. Rarity Sniper, geçtiğimiz birkaç ayda, müşterilerini yüz yüze ürünler ve VIP deneyimleriyle ödüllendirmek için Web3 teknolojisini kullanan birçok moda şirketi hakkında yazılar yazdı.

Örneğin, “D:VERSE-KEY NFT’leri” ile Diesel, meta veri tabanında bir toplum inşa etti. “D:VERSE” NFT’si olan kişiler Diesel’in çevrimiçi topluluğuna katılabilir ve gelecek NFT sürümleri hakkında bilgi alabilir. Daha nadir “D:VERSE” NFT’lerinden bazıları modaya uygun ayakkabılar ve kabarık paltolar gibi gerçek şeyleri ele veriyordu.

Gap, iş planının bir parçası olarak NFT’leri ve meta veriyi kullanmaktan korkmayan başka bir şirket. Bir Amerikan giyim şirketi tarafından Tezos ağına birçok NFT yerleştirildi. Rarity Sniper, Gap’in Roblox meta veri tabanında Times Square mağazasının sanal bir versiyonunu yaptığını öğrendi.

Roblox’taki dijital mağazalardan bahsederken, Gucci’nin popüler metaverse platformunda “Gucci Town”ı yeni yayınladığını belirtmeliyiz. “Gucci Town”da, NFT giyilebilir cihazları satın alabilir ve bir açık hava kafesinde takılabilir, mini oyunlar oynayabilir ve benzersiz bir yerde selfie çekebilirsiniz.

Lacoste’un bir NFT topluluğu fikri iddialı olsa da, bu fikir moda dünyasında yeni değil.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.