LimeWire İlk NFT Koleksiyonunu Başlatmaya Hazırlanıyor

0

LimeWire’ın Web 3.0’a geçişi, gerçek dünyada kullanılabilecek yeni bir değiştirilemez belirteçler (NFT’ler) koleksiyonunun piyasaya sürülmesiyle devam ediyor. LimeWire Originals, Ethereum blok zincirinde bulunan 10.000 benzersiz avatar koleksiyonundan oluşan yeni bir koleksiyon.

LimeWire’ın eş CEO’ları yaptığı açıklamada, LimeWire Orijinal NFT’lerinin şirketin yeni Web3 ekosisteminin “bel kemiğini oluşturması” ve “büyük ölçüde ödül sahipleri” olduğunu söyledi.

Orijinal NFT sahipleri, şirket tarafından düzenlenen her etkinliğe erişim, özel ürünlere erişim ve yeni NFT sürümlerine erken erişim gibi birçok avantaj elde edecek. Sahipler ayrıca LimeWire’ın yerel LMWR ERC-20 jetonunu bu yıl daha sonra çıkmadan önce alabilecekler.

Mart ayında, insanlar arasında müzik paylaşımı için popüler sitenin bir NFT pazaryeri olarak geri geleceğini söylemiştik. Bu ilk NFT koleksiyonu, insanların topluluğa katılmasına izin verecek ve koleksiyoncuları LimeWire’ın gelecek planlarının merkezine koyacak bir tür anahtar gibi görünüyor.

Erişim şu anda yalnızca şirketin Discord kanalının bir parçası olan ve özel bir satın alma işlemi yapan kişiler tarafından kullanılabilir. Ancak, zaman içinde halka açık bir düşüşün gerçekleşmesi planlanıyor. Her NFT 750$’a mal olacak.

LimeWire, Web3 ve NFT’lere büyük ölçüde bağlıdır

LimeWire’ın Originals NFT koleksiyonu şirketin Web3 ve NFT’lerle ilk çalışması değil. LimeWire bu yılın başlarında, başlangıçta müziğe odaklanarak “ana akıma hazır dijital eserler” için bir NFT pazarı olarak yeniden hizmete gireceğini duyurdu. O zamandan beri, platform Web3 alanında “yarışlara kapalı”.

Geçen ay LimeWire, sanatçıların platformunda farklı NFT türleri satmasına izin vermek için Universal Music Group (UMG) ile güçlerini birleştirdi. LimeWire artık UMG sanatçılarının hayranlara ses kayıtları, müzik videoları, özel sahne arkası materyalleri ve sanat eserlerinin NFT’lerini vermelerine izin veriyor. Platform, hizmet listesine Capitol Records, Def Jam, Virgin Music ve Interscope Records’u eklemeyi planlıyor.

Ayrıca şirket, Merkezi Olmayan Otonom Kuruluşlar (DAO’lar) ve risk sermayesi şirketleri tarafından yönlendirilen LMWR tokeninin özel satışından az önce 10.4 milyon dolar aldı.

LimeWire’ın bir Web3 şirketi olarak geri gelip gelemeyeceğini bekleyip görmemiz gerekecek, ancak müzik sektöründeki ve eşler arası dosya paylaşımındaki deneyimi ona bir şans vermeli. LimeWire’ın yaklaşmakta olan NFT sürümü hakkında daha fazla ayrıntı arıyor olacağız.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.