Maker Coin (MKR) Nedir? Yorumları, Fiyatları ve Madenciliği

0

Dünyanın en popüler kripto para birimlerinden biridir Maker Coin (MKR) nedir, yorumlar, fiyatlar ve madencilik Bu konuda sizi bilgilendireceğiz. Aslında birçok kişi piyasalarda en çok bahsedilen birimlere dikkat eder ve ona göre yatırım yapar. Bu popüler kripto para birimleri nelerdir? Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Gold ve daha fazlası.

Ek olarak, birim fiyatı önemli ölçüde daha yüksek olan ancak henüz pek çok kişi tarafından tam olarak tanınmayan altcoin birimleri var. Maker (MKR) madeni para bunlardan biridir. Bu yazımızda sizlere bu sistem hakkında elimizden geldiğince bilgi vermek istiyoruz.

Maker Coin (MKR) nedir?

Maker (MKR) madeni paraDAI sistemine dahil olan sabit değerli birimlerin çıkarılmasını ve yönetilmesini sağlayan ETHEREUM altyapısı ile geliştirilmiş merkezi olmayan bir yönetim protokolüdür.

2017’den beri kripto para dünyasında resmi olarak tanıtıldı ve o zamandan beri dünya çapında yaygın olarak kabul edildi. Ancak bunun ethereum altyapısını kullanmaktan ziyade dolara bağlı bir altcoin birimi olduğunu söylemenin yanlış olduğunu düşünmüyorum. DAI sistemini yönetmek için geliştirilen bu protokol tamamen bağımsızdır ve bu nedenle önemli ilerlemeler kaydetmiştir. Önemli bir seçenek olan toplum tarafından yönetilir.

CCR jetonları, DAI’yi yöneten kuruluş için oy hakkı olan hisseler olarak hareket eder; Token sahiplerine temettü ödememelerine rağmen, Maker Protocol’ün hazırlanmasında oy kullanıyorlar ve DAI’nin başarısına bağlı olarak değerinin artmasını bekliyorlar. Maker Parası

Maker Coin (MKR) Madenciliği

Kripto para dünyasının günümüzde çok ciddi bir sektör haline geldiğini söylemek yanlış olur diye düşünüyorum. Maker (CCR) belirteci de bu alanda önemli farklılıklar getiriyor. MakerDAO altyapısının sağladığı ayrıcalıklar sayesinde çok ciddi bir kitlenin hayran olduğunu kesinlikle açıkça söyleme şansımız var.

Maker Coin (MKR) nasıl çekilir? Bu soru ciddi olarak soruluyor. Ethereum altyapısına sahip merkezi olmayan bir altcoin birimi olduğunu söylemiştik. Bu tür çatallamalardan kaynaklanan birimlerin önemli bir bölümünün madenciliği mümkün olmayacaktır. Bu yüzden Maker (MKR) belirteçleri sorunu yok. Bu bölüme herhangi bir şekilde yatırım yapmayı düşünüyorsanız, kripto para borsalarını kullanarak ticaret yapmalısınız.

Ayrıca, Türkiye’deki ünlü kripto para borsalarımızdan biri olan PARIBU aracılığıyla bu harika birime yatırım yapma şansınız da var. Şimdi bu mükemmel altcoin biriminin dünya pazarındaki parasal değerine bakalım.

Maker Coin (MKR) Fiyatları

2017 yılından bu yana piyasalarda aktif olarak yer alan MakerDAO sisteminin bir parçası olan Maker Token, fiyat açısından en değerli altcoin birimlerinden biridir. Bu nedenle yatırımcıların bu nedenle birime ciddi ilgi gösterdiğini söylemek yanlış olmaz diye düşünüyorum.

Coinmarketcap verilerini analiz ederken, fiyatları en istikrarlı dijital para birimleri arasındadır. Hatta uzman yorumları dikkate alındığında yakın gelecekte yatırımcıları güldürecek gibi görünüyor.

İçerik Oluşturucu Değeri₺23,881,30
Fiyat değişikliği24 saat120-120,95   0,50%
24 saat Düşük / 24 saat Yüksek₺23,681.31 / ₺24,453,28
Operasyonun kapsamı24 saat₺787,712,356,25   22.87%
Hacim / Piyasa değeri0.03319
Pazar hakimiyeti0.10%
Pazar Puanım# 57
Genel Kilitli Varlık (TVL)₺142.313.053.993
maker-coin-nedir

Piyasada 57. sırada yer almasına rağmen bu sıralama yatırımcının ilgisini gösteren bir opsiyondur. Bu kripto para biriminin henüz mevcut olmadığına dikkat edilmelidir. birçok Kimse çok yatırım yapmıyor. Yani gizemli bir birim ama bugün baktığımızda birim değeri 23.000 ₺ civarında. Bu aslında birçok popüler kripto para birimine kıyasla çok yüksek bir rakam. Maker (MKR) fiyatları sabit kalıyor.

Maker (MKR) Madeni Para İncelemeleri

Aslında en önemli özelliklerinden biri Ethereum altyapısı ile gelişmesi ve merkezi olmayan bir organizasyon birimi olmasıdır. YouTube kripto yorumcularının da bu gizemli altcoin biriminin ciddi bir analizini yaptığını söylemek yanlış olmaz.

Ekim 2020 itibariyle DAI, en popüler sabit paralardan (fiyatları ABD dolarına veya başka bir fiat para birimine sabitlenen kripto para birimleri) biridir. Toplam piyasa değeri 800 milyon dolar olan 25. en büyük kripto para birimidir ve piyasadaki en büyük stablecoin olan USDT’den daha aktif adreslere sahiptir.

CCR projesinin benzersizliği, token sahiplerinin doğrudan DAI yönetim sürecine katılmalarına izin vermesidir. Her Maker token sahibi, CCR hisseleriyle ilgili oylama yetkileri ile Maker Protokolünde yapılan bir dizi değişiklik üzerinde oy kullanma hakkına sahiptir. Kullanıcıların oy verebileceği protokolün bazı yönleri şunlardır:

  • Protokole yeni tür teminat varlıkları ekleyerek, kullanıcıların daha fazla DAI oluşturmak için yeni kripto para birimleri tanıtmasına olanak tanır;
  • Mevcut teminat varlıklarının risk parametrelerinin değiştirilmesi;
  • DAI mevduat oranını değiştirme: DAI jeton sahipleri, jetonlarını özel bir sözleşme ile sonuçlandırarak tasarruf edebilir ve Mevduat Oranı, o sözleşmenin karlılığını etkiler;
  • Maker ekosisteminin blockchain dışı güvenilir veriler sağlamasını zorunlu kılan Oracle, kurumları seçiyor;
  • Platformda gelecekteki güncellemeler.

Maker coin yorum analimizi hoşunuza gittiyse diğer bir alt coin analimizi inceleyin: 2022-2025 Counos X Fiyat Tahmini

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.