Marina Abramovic ilk NFT’sini başlatacak

0

Dünyaca ünlü performans ünlüsü Marina Abramović, en özel performans bölümlerinden biri olan The Hero’nun (2001) bu haftaki ilk NFT’sinin açılışını yapıyor.
Temel parçada Abramović, İspanya’da geniş bir ağaç ve gökyüzü manzarasına karşı, esintiyle sallanan beyaz bir bayrak tutan beyaz bir ata binerdi. Film olarak yayınlanan eser, İkinci Dünya Savaşı’nda Yugoslav idolü olan, o zamanlar yeni ölmüş babasına bir iltifattı.

1946’da Sırbistan’ın Belgrad kentinde doğan Abramović, Londra’daki The Cultural Institute of Radikal Çağdaş Sanat (CIRCA) ile ortaklaşa yaptığı bu çalışmayı şu anda yeniden gözden geçiriyor. Film, 13 Haziran-13 Ağustos tarihleri ​​arasında Londra’daki Piccadilly Lights ve New York’taki Times Meydanı’ndan Güney Kore’nin Seul kentindeki COEX K-Pop Meydanı’na kadar değişen bir ekran ağında gösterilecek.

Sanatçı ayrıca 2011 yılında Bir Sanatçının Yaşamı Manifestosu’nun bir diğer kavramsal konsepti olan Kahramanlar Manifestosu’nu da bestelemiştir. Bu yeni açıklama, günümüz dünyasında sanata karşı ciddi bir cesaret talebine tepki olarak yorumlanmıştır.

Abramović’in NFT of The Hero (2001), diğerlerinden daha çevre dostu ve daha az güç yoğun olması beklenen blok zincirinin bir hisse kanıtı olan Tezos’ta açılacak.

CIRCA Sanat Direktörü Josef O’Connor ile Art Basel’de yaptığı bir görüşme sırasında başlattığı NFT’nin unsurlarını açıkça ilan etmeyi planlıyor.

Önümüzdeki hafta, Basel’deki Art Basel’de canlı bir komite diyaloğunda, ilk NFT’niz The Hero’nun (2001) unsurlarını açıkça ilan edeceksiniz.
Marina Abramovic NFT kurmayı asla planlamamıştık – bu bir şok gibi göründü. Kahraman başlangıçta PAL’de çekildi, bu nedenle filmi Piccadilly Circus’ta bu muhteşem manzarayla tamamlamak için daha sonra birçok prodüksiyon çalışması gerçekleştirdik. Her kareyi çok fazla düzenlemem gerekti çünkü izleyiciyi etkilemek için tasviri beğendim. Bu göstergelerin bir şok gibi gelmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bayrağın rüzgardaki hareketinin her konturda nasıl ayrı bir şıklık ve önem verdiğini öğrendik. İki rafın hiçbiri birbirine benzemiyordu. Esinti, bayrak – aynı anda dans ettiler, nefes alan bir parça gibi yuvarlandılar.

Bir çalışmadan sonra, şu anda binlerce farklı NFT’ye başlıyoruz. Bu çok benzersiz. Bu çok Kova Çağı.

Hem NFT hem de Kahraman’ın ülkenin dört bir yanındaki kasabalardaki üç aylık çekimleri, beyaz bir atın üzerinde güvenilir bir şekilde otururken, bir bayrak tutarken ve uzaklara yüksek bir bakışla baktığınızı gösteren son derece kışkırtıcı görüntüleri anlatıyor.

Bu, at üzerinde bir kadının tasviridir. Atlı bir adam değil. Bu tasvir dünyanın her yerinde her gün ortaya çıkacak ve bu aşırı.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.