Mars, “Snickers” NFT’lerini tanıtıyor

0

Candy şirketi Mars, Inc., Web3’teki “Snickers” çikolatasını korumak için USPTO’ya bir patent başvurusunda bulundu. Mars’ın 13 Haziran’da sunduğu ticari marka talepleri, “Snickers” NFT’leri ve metaverse uygulamaları geliştirdiğini gösteriyor.

Mars, “SNICKERS” tarzı logosunu “NFT’lerde” ve “Sanal içecekler ve atıştırmalıklarda” kullanmayı hedeflediğini açıkça belirtiyor. Mars, ticari marka taleplerinde “çevrimiçi perakende mağaza hizmetleri” ve “metaverse platformları”na atıfta bulunduğu için bu NFT’leri dijital pazarlarda satabilir.

Görünüşe göre Mars, “Sneakers” şekerlerinin dijital versiyonlarını yaratmakla ilgilenmiyor. Bu belgeler, Mars’ın ünlü sütlü çikolata ürünüyle ilgili “eğlence hizmetleri” üzerinde çalıştığını gösteriyor. Virginia merkezli şirket, NFT’lerde de “görsel sanat” ve “video kaydı” kullanımına dikkat çekti.

Metaverse uygulamaları söz konusu olduğunda, Mars, patentlerinin bir bölümünde “sanal gerçeklik içeriği” terimini içeriyordu. Şirket, belki de “Snickers” markasıyla bağlantılı oynanabilir bir “avatar” üzerinde çalışıyor olabilir.

Mars’ın patentleri sadece “Snickers” üzerine yoğunlaşsa da, genellikle “sakız” ve “dondurulmuş tatlılar” gibi diğer atıştırmalık kategorileri için NFT lisanslarından bahsediyorlar. Bu, Mars’ın Doublemint veya Big Red gibi diğer markaları metaverse dünyasına tanıtmayı düşünebileceğini gösteriyor.

Mars, Inc. henüz yeni çıkan “Snickers” NFT patentleri hakkında resmi bir açıklama yapmadı.

Snack üreticileri Web3’te diğer endüstriler kadar agresif olmayabilir, ancak daha fazla şirket NFT’ler ve metaverse ile test etmeye başlıyor.

Örneğin Mondelez’in Cadbury’si, Sevgililer Günü’nde Hindistan’da her şey dahil bir reklam kampanyası yürüttü. YUG metaverse ile birlikte Cadbury, sanal bir flört deneyimi için çiftleri aya getirmek için AR ve VR teknolojisini kullandı.

UTZ Brands, Web3’e odaklanan başka bir atıştırmalık üreticisidir. Mart 2022’de UTZ, Mars’ın “Snickers”ına benzer şekilde USPTO’ya NFT ile ilgili patentler sundu.

Chip markaları söz konusu olduğunda, Frito-Lay sahibi PepsiCo, 2022’de popüler Lay’s patates cipsini içeren bir “SMILE ImpactNFT” yayınladı. Polygon blok zincirinde basılan NFT müzayedesi, Romanya’daki hayır kurumları için fon topladı.

Hayırseverlik ve atıştırmalıklarla ilgili NFT’lere gelince, Rarity Sniper son zamanlarda Nestlé’nin OpenSea’de “Trix Globe NFTs” yayınladığını öğrendi. Bu kar küresel NFT’leri, Trix tavşanı ve Dubai’nin yükselen gökdelenlerinin görüntülerini içeriyordu. Açık artırmadan elde edilen gelir BAE Kızılayı Yardım Kuruluşuna gitti.

Atıştırmalıklar, sürekli Web3’e giriyor.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.