Mastercard, büyük web3 ve NFT platformlarıyla ortak

0

Visa’nın ana muadili, ödeme işleme devi Mastercard, portföyüne değiştirilemez tokenler eklemeye hazırlanıyor. 2,8 milyar kart sahibine NFT hizmetleri sunmak için Mastercard, kripto ile uğraşmadan doğrudan NFT işlemleri sunmak için önde gelen yedi NFT ve web3 platformuyla ortaklık kurdu.

Haber 9 Mayıs’ta şirketin internet sitesinde yayınlandı. İnternet sitesi. Bu nedenle, basın açıklamasına göre Mastercard, kullanıcıların birden fazla lider platformda NFT satın almalarına izin vermek için bir yılı aşkın süredir pazar liderleriyle işbirliği yapıyor. Bunu mümkün kılmak için Mastercard, Immutable X, Candy Dig ile işbirliklerini duyurdu.ital, Sandbox, Mintable, Spring, Nifty Gateway ve Web3 altyapı sağlayıcısı MoonPay.

Şimdilik, her Mastercard kredi kartı veya banka kartı sahibi, kripto borsası olmadan yukarıda belirtilen platformlardan herhangi biri aracılığıyla, para karşılığı olmayan varlıkları güvenli ve kolay bir şekilde satın alabilir. Mastercard’ın Blockchain Ürünlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Raj’a göre Dhamodharan, şirket, Coinbase NFT pazarı ile ortaklığını sürdürecek.

Finans işleme şirketi ayrıca, Mastercard kullanıcılarına kripto ödül kartları sunmak için bir dizi firma ile ekipler kurdu. Bunlar, kripto borsası Gemini x Mastercard kredi kartını ve kripto kredi platformu Nexo x Mastercard banka kartını içerir.

Ayrıca, 40 ülkede 35 binden fazla kişiyle yapılan son Mastercard anketi, bunların yaklaşık %45’inin NFT satın aldığını veya satın almak istediğini, ancak kripto veya kredi/banka kartı olsun, ödeme seçeneğini seçebilmeleri halinde ortaya koyuyor.

Eklenen esneklik, web3 ve NFT pazarına büyük bir iyilik yapacak ve kripto kullanmaktan korkan veya sadece şüphe duyan milyonlarca yeni kullanıcıyı kendine çekecek. Ayrıca gelişmiş siber güvenlik protokolleri, kart sahiplerinin fiziksel bir mağazada kartlarıyla ödeme yaptıkları gibi web3 ticari platformlarında da güvenle alışveriş yapmalarını sağlayacak.

Mastercard ve Visa gibi liderler web3’te varlık kazanırken, küresel kripto benimsemesi ve DeFi’ye geçiş hemen köşede görünüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.