McLaren Automotive, metaverse’e giden yola çıktı

0

McLaren Automotive, iddialı metaverse planının “ilk bölümünü” açıkladı.

İlişkili: Metaverse Nedir? Ne Anlama Geliyor Ve Neden Önemli?

McLaren Automotive, İngiliz lüks süper otomobil üreticisinin Mart ayında Infinite Worlds (MSO) ile ortaklığını duyurmasının ardından, McLaren’in kendi bünyesindeki ısmarlama bölümü McLaren Special Operations’tan özel yeni bir dijital topluluk olan MSO LAB’ı piyasaya sürdü.

Basın açıklamasına göre, MSO LAB, sınırlı sayıda McLaren NFT’leri düzenleyecek ve ilk düşüşün “yakında” gelmesi planlanıyor. MSO LAB’nin misyonu, “erişim, mülkiyet ve deneyim sınırlarını zorlamak için yeni, yaratıcı teknikler kullanarak” McLaren Automotive ve MSO ekiplerine doğrudan erişim sağlamaktır.

McLaren her zaman sınırları zorlamaya çalıştı. McLaren Automotive, performansın geleceğini araştırmaya adanmış bir Web3 platformu olan MSO LAB’nin lansmanı ile meta veriye ilk adımlarını attı.

http://pic.twitter.com/evdfCpod08

“Web3 evrenindeki müşteriler ve hayranlarla etkileşim kurmanın yeni bir yolu olarak yarattığımız MSO LAB dijital topluluğunun üzerindeki örtüleri nihayet kaldırabildiğimiz için çok mutluyum. McLaren Özel Operasyonlar, McLaren Automotive’in şirket içi ısmarlama bölümüdür, bu nedenle MSO LAB’ın meta veri tabanında işbirliği yaptığımız ve fiziksel kısıtlamalar olmaksızın olasılık ve tasarımın sınırlarını zorladığımız evimiz olması tamamen uygundur, ”dedi Gareth Dunsmore, McLaren Otomotiv’in Pazarlama Müdürü Memur, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

Şirkete göre, MSO LAB topluluğunun ilk üyeleri McLaren tasarım ekibinden görünmeyen bir dijital çizim, McLaren Teknoloji Merkezi’nde sanal bir tur ve IRL McLaren Otomotiv etkinliklerine katılma olanağı alacak.

Dunsmore ayrıca MSO LAB’den daha önce hiç görülmemiş bir Genesis NFT koleksiyonunu da tanıttı. “Yakında, tarihimizdeki en çok katlı arabalardan birine sahip olmak için yalnızca davetli, ultra sınırlı, rastgele bir nane seti olacak olan MSO LAB düşüşünden ilk Genesis Koleksiyonumuzu açıklayacağız” dedi.

McLaren Mart ayında yaptığı açıklamada, lüks süper otomobillerinin NFT’lerini tasarlamak ve basmak için metaverse altyapı platformu InfiniteWorld ile işbirliği yapacağını ve bu da McLaren Automotive müşterilerine benzersiz deneyimler sunacağını söyledi.

NFTYORUM.COM ile en güncel metaverse haberlerine ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.