Meta Avatarlar Mağazası, metaverse avatarları için dijital giyilebilir ürünler satacak

0

Meta’dan çok fazla haber geliyor, değil mi? Ve evet, şirket dijital giyilebilir ürünler pazarına girerken, size Meta ile ilgili başka bir bilgi bölümü sunmak için buradayız.

Mark Zuckerberg’in en son İleti Facebook’ta Meta Avatars Store adlı yepyeni web3 giyim mağazasının kurulduğunu duyurdu. Haber, Instagram’ın moda ortaklıklarından sorumlu başkan yardımcısı Eva Chen ile Instagram Live sırasında geldi. CEO’ya göre şimdilik, mağaza aracılığıyla özel giyilebilir ürünler ABD, Kanada, Tayland ve Meksika dahil olmak üzere belirli bölgelerden alıcılar için geçerli olacak. Meta Avatarlar Mağazası, kullanıcıların avatarlarını havalı markalı dijital giysilerle giydirmelerine izin verecek.

Yeni VR mağazası, Haziran ayının son haftasında Facebook, Instagram ve Messenger’da açılıyor. Meta Avatars Store’un VR alanlarında sunulan özel giyilebilir ürünler arasında Balenciaga, Prada ve Thom Browne gibi markalar yer alacak. Zuckerberg yaklaşmakta olan mağazanın fiyatlandırma politikasını açıklamamış olsa da, Meta avatarları için ücretsiz seçeneklerin hala mevcut olacağı biliniyor.

Giyilebilir cihazları halka göstermek için Meta’nın CEO’su ve Instagram’ın yöneticisi, avatarlarını çeşitli giyim seçenekleriyle sergiledi. Ayrıca, mağazayı geliştiricilerin giysi oluşturup satabilecekleri ve aynı zamanda daha büyük moda markalarını sanal ortamına çekebilecekleri açık bir pazara dönüştürme planlarını da duyurdular.

“...Dijital ürünler, meta evrende kendinizi ifade etmenin önemli bir yolu ve yaratıcı ekonominin büyük bir itici gücü olacak. Yakında daha fazla marka ekleyip bunu VR’ye getireceğim için heyecanlıyım.“Mark Zuckerberg diyor.

Şimdilik, Meta’nın mağazayı diğer bölgelerde ne zaman kullanıma sunacağı belli değil. Daha fazlasını öğrenmek için büyük açılışa kadar bekleyelim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.