Meta, Fransa’nın büyük şehirlerinde kapsayıcı web3 akademileri açacak

0

Son zamanlarda web3 ile ilgili bilimleri okumak için nereye gideceğinizi merak ettiniz mi? Meta ve dijital eğitim şirketi Simplon, Fransa genelinde metaverse akademileri açmak üzereyken, bir süre bekleyin.

Ana disiplinler metaverse ve web3 ile ilgili olacak olsa da, derslerin fiziksel dünyada yapılması planlanmaktadır. Meta’ya göre, IRL metaverse akademileri Paris, Lyon, Marsilya ve Nice’de açılmak üzere. İlk yılın amacı, program genelinde her yıl 100 öğrenci için şehir başına 20 öğrenci yetiştirmektir. Ayrıca, Laurent Solly, Güney Avrupa Meta Başkan Yardımcısı olarak çeşitliliğe özel bir rol verileceğini söylüyor. İlk öğrenci grubunun %30’unun kadın olması planlanmıştır.

Şimdilik, yaklaşmakta olan eğitim programı için iki temel yön açıklandı. İlki, daha gerçekçi ve ayrıntılı bir meta veri deposu ortamı tasarlamaya odaklanırken, diğeri, kullanıcının meta veri deposu içindeki kapsamlı deneyimlerini iyileştirecektir.

Her iki şirket de 2030 yılına kadar iş piyasasının şimdi olduğundan tamamen farklı görüneceğine inanıyor. Web3 bilimlerinin içinde belirli bir yer tutacağına inanıyorlar. Bu nedenle metaverse akademileri, insanları gelecek yıllarda metaverse ile ilgili yükseliş trendine hazırlayan web3 disiplinleri üzerinde eğitmeye başlayacak.

Hem Meta hem de Simpson, 2030’da iş piyasasının çok farklı görüneceğine inanıyor. İki şirket, 2030’daki işlerin yüzde 80’inin henüz icat edilmediğini bile belirtti. Akademiler, çalışanları 2030 iş piyasası gerçeğine hazırlamaya başlamak için Web3’ü eğitim ve öğretime getirmek için çalışacak.

Ve konu hakkında ne düşünüyorsun? Meta’nın akademisinde bir metaverse kursuna katılır mısınız? Tartışmak için sosyal medyamıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.