Metaverse Giriş: Metaverse Nasıl Girilir?

0

Sanal gerçeklik çağına hızla yaklaşıyoruz. Metaverse giriş yazımızda bu konuya değineceğiz.

Şu anda milyonlarca insan, günlerinin çoğunu metaverse’de geçirerek hayatlarını sanal bir avatar aracılığıyla yaşıyor. Yakın zamanda Facebook’u Meta olarak yeniden markalaştıran Mark Zuckerberg’e göre, 5-10 yıl içinde hepimiz sanal bir dünyada yaşayacağız. Bonker, değil mi?

VR kulaklıkların her evde olacağı ve kendimizi kendi özelleştirilmiş avatarlarımızla ifade edeceğimiz bir çağa yaklaşıyoruz! Öyleyse – metaverse nedir?

Bu kelime hızla gezegendeki en sıcak konulardan biri haline geldi. Diğer sayısız teknoloji şirketi arasında Facebook ve Microsoft, meta veri tabanına kendini adamış durumda ve büyük markalar sanal dünyadaki yerlerini bulmak için çabalıyor.

Meta veri evreni, sanal bir dünyada yaşayabileceğiniz, fiziksel dünyada yaşadığınız gibi, sürükleyici bir sanal gerçeklikten oluşur. Metaverse’de sanal araziye sahip olabilir, sosyalleşebilir, gelişebilir, gerçek para kazanabilir, alışverişe gidebilir, canlı etkinliklerin tadını çıkarabilirsiniz – tamamen sürükleyici.

Sanal dünyalar giderek daha gerçekçi hale geliyor ve gerçek bir metaverse deneyimi sadece zihnimizi ve bedenimizi değil, duyularımızı da meşgul edecek. Dahası, bir meta veri deposu, paraya dönüştürülebilen dijital varlıkları biriktirmenize olanak tanır. Metaverse’de geçimini sağlamak için bu yetenek, yalnızca teknoloji ilerledikçe daha karmaşık hale gelecektir. Yakında, tıpkı gerçek hayatta yaptığımız gibi, metaverse’de 9-5 işte çalışacağız – bunun gerçekleşmesi için planlar şimdiden yapılıyor!

Yakında dört gözle bekleyeceğimiz tüm bunlar var, ancak şimdilik, şu anda hangi metaverse deneyimlerini yaşayabileceğinizi görelim. Şu anda hangi sanal dünyalar var ve neden bu kadar çok insan onlara zaman harcıyor? Dijital dünyalar gerçek dünyadan daha mı çekici? Metaverse’e katılma zamanı geldi mi?

Bakalım şu anda en iyi üç seçeneğimiz neler…

Keşfedebileceğiniz en güncel üç sanal dünyamızı seçtik. Bu üç dünyanın tümü, blok zincir teknolojisi üzerinde gelişir, spesifik olmak gerekirse, Ethereum ve bugün, doğrudan içine atlayıp kendinizi kaptırmanız için bir metaverse sağlarlar.

Not: Bu platformların tümü bir VR başlığıyla kullanılabilir ve bu, sanal alemdeki deneyiminizi önemli ölçüde iyileştirecektir.

Decenterland

Bu sürükleyici dijital dünyada araziler, siteler, bölgeler ve plazalar geliştirin. Avatarınızı oyun içi düzenleyiciyi kullanarak özelleştirin veya diğer platformlardaki avatarları başka platformlara aktarın. merkezsiz. Kendi içeriğinizi oluşturun ve bu etkileşimli dijital alanda gelişmeye çalışın. Oyun, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik üzerinde gelişir ve çevredeki diğerlerine fayda sağlayabilecek değerli bir şey yaratırsanız, içeriğinizi ikincil bir pazarda NFT’ler (dijital varlıklar) olarak paraya çevirebilirsiniz. Müzayede evi Sotheby’s, Londra galerisine dayalı olarak Decentraland içinde sanal bir galeri açtı. Bu, Decentraland’e giren birkaç yüksek profilli marka örneğinden biridir.

Metaverse Giriş: Decentraland’e nasıl girilir (adım adım kılavuz):

Unutmayın: VR kulaklıklar, gerçek bir metaverse deneyimi için gerekli satın alımlardır.

 1. Decentraland web sitesine gidin
 2. Sağ üst köşedeki “keşfetmeye başla”yı tıklayın
 3. Yapabilirsin misafir olarak oyna veya cüzdan kullanarak oynamak
 4. Bir cüzdan kullanarak oynamak için cüzdanınızı bağlayın (Metamask, Wallet Connect, Formatic Wallet)
 5. Bağlandıktan sonra oyun yüklenmeye başlar
 6. Sadece cüzdan olmadan keşfetmek istiyorsanız, herhangi bir oturum açmadan hemen Decentraland’a nakledilebilirsiniz!

Sandbox

metaverse-giriş-sandbox

Başka bir sürükleyici deneyim sizi bekliyor Sandbox. The Sandbox metaverse’nin birçok yönü Decentraland ile paylaşılıyor. Yerel bir para birimi var, araziler var, avatarlar, dijital varlıklar yaratıyorsunuz ve The Sandbox deneyiminde oyunlar da oluşturabilirsiniz.

Bunların hepsi Sandbox pazarında takas edilebilir ve satılabilir. Gucci bir arsa satın aldı ve şu anda The Sandbox’taki çevrimiçi konsept mağazası Gucci Vault’u genişletiyor. Snoop Dog, The Sandbox’ta ünlü bir şekilde kendi ‘Snoopverse’ini inşa etti ve şimdiden metaverse’de gelişiyor!

Metaverse Giriş: Sandbox’a nasıl girilir:

 1. Sandbox Metaverse web sitesini ziyaret edin
 2. Sağ üst köşedeki “oturum aç” düğmesine tıklayın
 3. Metamask hesabınızı bağlayın
 4. E-posta adresinizi, kullanıcı kimliğinizi ve şifrenizi girin
 5. Sol bölmede “oluştur” u tıklayın
 6. Oyun oluşturucuyu indirin ve bilgisayarınıza kurun
 7. Uygulamayı açın, kimlik bilgilerinizle oturum açın

Axie Infinity

metaverse giriş-axie-infinity

Son fakat en az değil, Pokemon metaverse! Axie Infinity dünyayı kasıp kavurdu ve kazan-kazan potansiyeli sayesinde özellikle Filipinler’de popüler. Axie Infinity, doğuşundan bu yana astronomik bir değer kazandı. Oyunda Axies olarak bilinen yaratıkları toplar, doğurur, yükseltir, savaşır ve ticaret yaparsınız. Bu avatarlar NFT olarak basıldı ve geçen ay Axie Infinity 4 milyar doları aşan ilk NFT serisi oldu. Bu Axie evreni, oyuncuların yetenekli oyunlar ve ekosisteme katkılar yoluyla para kazanabilecekleri, gerçek anlamda oyunculara ait bir ekonomiye sahiptir.

Metaverse Giriş: Axie Infinity’ye nasıl girilir:

 1. Başlamak axieinfinity.com ve “Başlarken” üzerine tıklayın
 2. Ronin cüzdanınızı oluşturun (Metamask aracılığıyla) ve tarayıcınız veya mobil cihazınız için bir uzantı olarak ekleyin
 3. İlk Eksenlerinizi satın alın ve ekibinizi kurun – bunları oyun boyunca Macera ve Arena modunda kullanacaksınız.
 4. Sol üstteki Axie Infinity “Marketplace”e gidin
 5. Müzayede alanına hoş geldiniz. Burada şu anda satılık olan tüm Axies’leri göreceksiniz
 6. Her yaratığın temellerini inceleyin ve hazır olduğunuzda – Axie’nizi satın alın!
 7. İndirin ve oynayın! Artık Axie deneyiminize başlamaya hazırsınız

Metaverse Giriş Yapmak

Artık üç farklı meta veri deposu platformuna nasıl gireceğinizi bildiğinize göre, keşfetmenizin zamanı geldi. Metaverse, yaratıcıların gerçekten başarılı olduğu ve tüm deneyimin henüz başlangıç ​​aşamasında olduğu bir yerdir. Eğrinin önüne geçin ve metaverse hakkında bilgi edinmeye başlayın ve yaratıcı içgüdülerinize en çok hitap eden deneyimi seçin. Unutmayın, oyun geliştiricileri hala bu sürükleyici deneyimleri geliştirmek için çalışıyor – bu yüzden şu anda gördükleriniz gerçekten sadece başlangıç. Keşfetmenin keyfini çıkarın ve unutmayın – Web3’ün yeni bir çağındayız, tıpkı internetin ilk başladığı zamanki gibi (Web2) – o halde haydi onunla biraz eğlenelim.

Metaverse giriş nasıl yapılır sorusuna yanıt aramaya çalıştık. Metaverse giriş Türkçe kaynaklarda az yer almaktadır. Metaverse arsa fiyatları, metaverse arsa satın alma gibi bir çok bilgiye NFTYORUM.COM ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca metaverse coin ve Metaverse giriş ücreti gibi bir çok bilgiyi de bulabilirsiniz.

Diğer yazılarımızda Metaverse nedir giriş? Metaverse coin nasıl alınır? Metaverse ne yapılır? gibi bilgileri bulabilirsiniz.

Grafik Sanatçısı Cam Rackam, NFT’lerinden 738 Bin Doların Üzerinde Para Kazandı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.