Michael Jackson’ın Söz Yazarı Telif Haklarının Bir Kısmını NFT Olarak Satıyor

0

Michael Jackson’ın söz yazarı Gil Cang, “Whatever Happens”deki hissesinin bir kısmını NFT olarak açık artırmaya çıkarıyor. Gil Cang, Jackson’ın 2001’de çıkan ‘Invincible’ albümünde yer alan şarkıyı birlikte yazdı. Halen, şarkının net reklam gelirinin yüzde onunu satmak için NFT platformu Deliciae’yi kullanıyor.

Delicate, değerli lüks dijital varlıkları satmasıyla ünlüdür. Gil Cang, bu şarkıdaki müzik telif hakkının %37,5’ine sahiptir. Ayrıca, %10 NFT satmak, alıcı için uzun vadeli aktif olmayan bir gelir sunar. Ayrıca, What Happens şarkısı yalnızca Spotify’da sekiz milyondan fazla kez izlendi. Böylece, bu NFT’yi satın alırsanız, ondan bir paya sahip olacaksınız.

Kazanan, NFT ve pasif gelir ile de hatıra alacak. Bu, şarkının sözlerinin imzalı, el yazısı bir kopyasından ve çerçeveli bir platin diskten oluşur. Müzayede 28 Mart’ta başlıyor. Michael Jackson ve müziğinin hayranları şu anda Deliciae’deki çevrimiçi bir müzayedede bunun için teklif verebilir.

Michael Jackson’ın söz yazarı, NFT müzayedesi hakkında “Geleceğin, popüler olan tüm büyük sanat kontrol şirketlerinin çöküşünü içerdiğine inanıyorum” dedi.

Sonuç olarak, bu NFT müzayedesi, Michael Jackson hayranlarının bu popüler sanatçının mirasının bir parçası olması için önemli bir fırsat. Michael Jackson’ın söz yazarı tarafından yapılan bu NFT, size MJ ile doğrudan bir bağlantı ve onun gerçek müziğine sahip olma fırsatı sunuyor.

En güncel NFT haberleri sadece NFTYORUM.COM’da.

Diğer içeriğimize göz atın: Aquasis Protokolü (AQS) Nedir?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.