Microsoft, GameStop’un Yeni NFT Pazar Yerinin Bir Parçası Olabilir

0

Microsoft, GameStop ve yaklaşmakta olan NFT pazarı ile ilgili olarak başvurulan en yeni büyük firmadır. Bu, GameStop ve Immutable’ın yakın zamanda yaptığı büyük bir ortaklık duyurusunun hemen ardından geldi.

Microsoft’un GameStop’un NFT pazarına katılacağını düşünüyor musunuz?

GameStop hisse senedi fiyatları, söylentilerin bir sonucu olarak 8 Şubat civarında yükseldi. Bu, GameStop ve Immutable’ın devasa ortaklıklarını açıklamasından ancak bir hafta sonra gerçekleşti. O zaman, iki şirket oyun NFT’leri alanını geliştirmek için 100 milyon dolarlık bir hibe girişimi duyurdu.

Genel olarak GameStop’un NFT Marketplace hedeflerini duyurmasından bu yana yarattığı heyecandan yararlanmayı hedefliyor gibi görünüyor. Benzer şekilde, birçok kişi Microsoft’un NFT oyun pazarına girmesini bekliyordu. Özellikle de Activision Blizzard’ın oyun bölümünü satın aldığı için.

Daha fazla mesaj

Hem Immutable hem de Microsoft yetkililerinin GameStop ile olası bir ortaklığa işaret ettiğine dair raporlar var. Microsoft’un Blockchain direktörü Yorke Rhodes III, bir dizi Twitter kullanıcısı tarafından dile getirildi.

Immutable duyurusu sırasında, Rhodes’tan bir tweet’in ekran görüntüleri Twitter’da geniş çapta dağıtıldı. Açık olmak gerekirse, Immutable ve GameStop’un ünlü NFT şakası üzerinde birlikte çalıştığı haberlerine “muhtemelen hiçbir şey” yanıtını vererek tepki veriyordu. Rhodes, tweet’te Xbox, Microsoft ve GameStop’tan da bahsetti. Rhodes’un tweet’inin Microsoft’un GameStop’un NFT hedeflerine verdiği desteği temsil edip etmediği belli değil.

AMC Entertainment, Aralık ayında GameStop’un NFT pazarıyla ilgili olarak tartışılmıştı. Ancak, henüz hiçbir işletme bu tür iddiaların resmi bir doğrulamasını yayınlamadı. Her halükarda, GameStop aylardır üzerinde çalışmakta olan NFT pazarının lansmanına yaklaşırken, daha fazla söylenti fabrikası faaliyeti bekliyoruz.

NFTYORUM.COM ile en güncel NFT haberleri sizlerle.

Diğer yazımıza göz atmayı unutmayın: Bitcoin İlk Latin Amerika NFT Pazarı Carnaval’ı Yayınladı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.